• Regulamin wypożyczania

•

Regulamin wypożyczania i udostępniania bezpłatnych podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych uczniom SP 148 w Warszawie

1. Podręczniki są własnością Szkoły i mają służyć trzem kolejnym rocznikom.

2. Szkoła nieodpłatnie wypożycza podręczniki uczniom na okres danego roku szkolnego.

3. Szkoła przekazuje  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice zobowiązani  są do podpisania protokołu ich odbioru.

4. Podręczniki na dany rok szkolny będą wypożyczane/zwracane w dniach i godzinach uzgodnionych pomiędzy nauczycielem bibliotekarzem a wychowawcą klasy, o czym nauczyciel informuje rodziców.

5. Podstawą wypożyczenia podręcznika będzie podpisany przez rodziców regulamin, w którym określone zostaną przypadki ewentualnego zniszczenia przez ucznia książki, bądź jej zagubienia.

6. W przypadku zniszczenia, uszkodzenia bądź zagubienia podręczników materiałów edukacyjnych lub ćwiczeń przez ucznia, rodzic jest zobowiązany do zwrotu jego wartości. Wpłaty należy dokonać na konto MEN (dotyczy klas III) lub na konto z dopiskiem „Darmowy podręcznik – tytuł podręcznika” (dotyczy pozostałych podręczników). Podręczniki, które nie nadają się do użytku, będą wymieniane.

7. W przypadku zniszczenia, uszkodzenia bądź zagubienia podręczników, materiałów edukacyjnych lub ćwiczeń przez inne osoby koszty ponosi rodzic sprawcy.

8. W przypadku zniszczenia bądź zagubienia podręczników, materiałów edukacyjnych lub ćwiczeń przez ucznia, zanim zakupiony zostanie nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który znajduje się w bibliotece szkolnej. Dla każdego oddziału klasowego przypada jeden dodatkowy komplet podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń.

9. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń.

10. W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole, na czas zakupu przez szkołę podręczników dla niego, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

11. Uczniowie zobowiązani są do używania podręczników zgodnie z jego przeznaczeniem, do dbałości o niego – nie wolno w nim pisać i rysować, bowiem nie pełnią one formy ćwiczeń.

12. Po zakończeniu roku szkolnego uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki szkolnej. Podczas zwrotu nauczyciel bibliotekarz dokonuje oględzin podręcznika, określa stopień jego zużycia oraz dokonuje wpisu o jego stanie w protokole zdawczo-odbiorczym.

Podstawa Prawna: Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz. U. z 2014r. poz. 811.