• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Sigma"

• SIGMA

• Konkurs Matematyczny SIGMA od wielu lat cieszy się zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 1996/1997. W latach 1996-2010 opiekę nad konkursem sprawowała pani Barbara Wrzosek – doradczyni metodyczna w zakresie matematyki oraz nauczyciel matematyki w szkole podstawowej i gimnazjum.  Od 2010 roku opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje pani  Ewa Janiec - nauczyciel konsultant miasta st. Warszawy w zakresie matematyki. Od 25 lat konkurs odbywa się w Szkole Podstawowej nr 148 w Warszawie, która jest jego głównym organizatorem, przy wsparciu nauczycieli szkół podstawowych pracujących w Komisji Konkursu Sigma.

Do roku 2019 był to konkurs dzielnicowy, a od 2020r. jest to konkurs międzyszkolny o zasięgu powiatowym.