• Eko Hugon

• 🧹Akcja Sprzątania Świata 🧹

• 26.09.2023 18:51
        • 15 września około 9.00 wyszliśmy przed budynek szkoły uzbrojeni w rękawiczki, worki, kubeczki i pojemniki na pety, chwytaki i mnóstwo pozytywnej energii 😊

Akcję sprzątania świata poprzedziły pogadanki na temat ekologii i problemu śmieci. Uczniowie wykonywali plakaty oraz planowali gdzie będą sprzątać.
          Klasy wraz z wychowawcami udały się na wybrane wcześniej pozycje – ul. Ożarowską, Magistracką, do Lasku na Kole, Parku Moczydło 🌳🌳🌳

‼️ Zebraliśmy koło 70 worków śmieci oraz ponad 10 litrów petów. Według przelicznika ze strony 30!Akcja sprzątania świata to około 14.000 petów ‼️

Po zakończeniu sprzątania, uczniowie kasy 8 zakopali w ziemi na terenie szkoły: kawałek folii, tektury oraz kilka petów papierosowych. W trakcie eksperymentu uczniowie zaobserwują czy śmieci rozłożą się przez 8 miesięcy. Dla porównania zakopane zostały również odpady pochodzenia roślinnego – ogryzek jabłka, garść liści, skórka z banana i ptasie pióro. Próbki planujemy odkopać w maju. Omówimy wtedy rozkład poszczególnych odpadów.