• PASZPORT HUGONA

Paszport Hugona- to szkolny projekt edukacyjny realizowany w naszej szkole od września 2019roku. Projekt zakłada wirtualne zwiedzania świata. Z każdej "podróży" przywozimy pieczątki. Projekt  promuje różnorodnoć kulturową na świecie,  kształtuje postawy tolerancji, empatii oraz otwartości na dialog międzykulturowy. Więcej  projekcie można przeczytać tu: https://sp148.edupage.org/a/paszport-hugona-1

SCIENCE-WOLSKI ODKRYWCA

SCIENCE - Wolski odkrywca - to dzielnicowy, przyrodniczy projekt edukacyjny realizowany przez naszą szkołę przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 222 im. J. Brzechwy oraz z XLV LO im. Romualda Traugutta. Celem projektu jest propagowanie interdyscyplinarnej wiedzy matematyczno-przyrodniczej, rozwój kreatywności i innowacyjności uczniów w podejściu do nauk matematyczno-przyrodniczych. Instytucje wspierające nasz projekt to m.in. Centrum Nauki Kopernik oraz BioCentrum Edukacji Naukowej.

„Moje miasto bez elektrośmieci” to autorski pomysł naszej organizacji na realną pomoc dla samorządów we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program adresowany jest do gmin, ale beneficjentami są szkoły oraz społeczności lokalne. Jego celem jest wsparcie samorządu w tworzeniu efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców.

„Szklanka mleka" – celem programu realizowanego we wszystkich krajach Unii Europejskiej jest promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych przez dzieci i młodzież. W programie tym mleko naturalne lub smakowe dostarczane do szkoły 3 razy w tygodniu, to świeże mleko pasteryzowane, o krótkim terminie ważności, w kartonikach o pojemności 0,25 l. Dzieci piją mleko w trakcie pobytu w szkole. Program „Szklanka mleka" dotowany jest przez Unię Europejską, a nadzorowany przez Agencję Rynku Rolnego.

"Owoce i warzywa w szkole" - celem programu kierowanego do uczniów kl. 0-III jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie zawartości owoców i warzyw w ich codziennej diecie.