• Class VR

• i

Laboratoria Przyszłości to program Ministerstwa Edukacji i Nauki skierowany do szkół podstawowych.

Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach inicjatywy nasz szkoła zakupiła  okulary VR wraz z dostępem do platformy edukacyjnej.

Panel użytkownika pozwala na korzystanie z ponad 1000 gotowych scenariuszy lekcji, między innymi: z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, matematyki, sztuki, muzyki, religii,  nauki czytania i pisania, nauki języków, edukacji społecznej i obywatelskiej, teatru oraz sztuk scenicznych.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z obsługą  i zasadami bezpiecznej pracy z okularami VR. Dzięki okularom VR zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie przenieśli się do wirtualnej rzeczywistości. Mogli zobaczyć model serca 3D, przenieść się na ulice Londynu i mieć bliskie spotkaniez rekinem.

MATERIAŁ VIDEO Z LEKCJI VR

Okulary VR na zajęciach z biologii:

Okulary VR na zajęciach z przedszkolakami: