• Drukarka 3D

•

Dzięki zastosowaniu drukarki 3D uczniowie podczas lekcji będą mogli wydrukować trójwymiarowe przedmioty z tworzyw sztucznych wykorzystując jako informacje źródłowe pliki cyfrowe.

Dzieci mogą nie tylko korzystać z gotowych bibliotek modeli i łączyć je ze sobą, ale również tworzyć własne obiekty 3D bazujące na bryłach, takich jak: kula, stożek, walec, graniastosłup czy ostrosłup.

Wykorzystanie technologii druku 3D w procesie nauczania daje szansę na wykorzystanie metody projektowej zwiększając atrakcyjność prowadzonych zajęć lekcyjnych. Drukarka 3D umożliwia poprowadzenia niestandardowych zajęć, które utrwalą się w pamięci uczniów, a tym samym proces nauki jest efektywniejszy.

Szkolne projektowanie 3D: