I etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Sigma” dla klas IV- VIII w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 23.02.2022 (środa) - w godzinach 8:00-9:30.
Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo w zakładce `SIGMA na górze strony.
I etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Sigma” dla klas IV- VIII w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 23.02.2022 (środa) - w godzinach 8:00-9:30.
Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo w zakładce `SIGMA na górze strony.
W dniu 16.02.2022 odbędą się dodatkowe spotkania online dla kandydatów do oddziałów przedszkolnych i klas I.
• godz. 17:30 - dla kandydatów do oddziałów przedszkolnych
teams.microsoft.com/l/meetup-join
• godz. 18:30 - dla kandydatów do klas I.
teams.microsoft.com/l/meetup-join
Spotkania odbędą się na platformie MS Teams.
W związku z tym, iż 14 lutego połowa z naszych uczniów pozostała na nauczaniu zdalnym, postanowiliśmy przenieść walentynki na 22 lutego W tym roku zapraszamy uczniów, a także nauczycieli na walentynkowy kiermasz zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Przypominamy także, że dzień walentynek to nie tylko celebrowanie miłości między partnerami, ale także pomiędzy przyjaciółmi Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!
W dniu 13 stycznia w Pracowni u Hugona odbyły się zajęcia, które miały na celu stymulowanie wszystkich zmysłów dzieci za pomocą kształtów, zapachów, faktur, konsystencji produktów spożywczych oraz światła i muzyki.
Pierwsze zdjęcie to cisza przed burzą ... a potem już poszło!
Sensosmyki manipulowały w masach o różnorodnych konsystencjach, barwach i zapachach, przysłuchiwały się nieoczywistym dźwiękom.
Było brudno, wesoło, ale odnaleźliśmy w tym głęboki sens…
20 stycznia 2022 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Pracownia u Hugona. Tym razem zajęliśmy się obserwowaniem przyrody. Nasi bardzo młodzi przyrodnicy obserwowali ją dzięki lornetkom, lupom i mikroskopom. Przedszkolaki oglądały z bliska żywe patyczaki i gupiki. Przekonały się również, że mucha oglądana z bardzo bliska wcale nie jest taka szkaradna, a głowa mrówki wygląda jak przybysz z obcej planety.
Potem przyszedł czas na przeróżne preparaty oglądane przez mikroskopy. Na koniec każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykonał swój własny preparat – osobiście wyrwany z głowy włos z cebulką fachowo umieszczony na szkiełku.
I wiecie co... małe łapki dały radę J
Zapraszamy na kolejne zajęcia 17 lutego!
W 80 rocznicę powstania Armii Krajowej nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON - włącz historię!
Drodzy Dziadkowie. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Babci i Dzień Dziadka spędziliście z uśmiechami na twarzach. Wszystkiego najlepszego od naszych uczniów a waszych wnuczków raz jeszcze:)
17 stycznia obchodziliśmy Dzień Judaizmu. Z tej okazji, w szkole przygotowaliśmy małe stoisko, aby przedstawić innym kulturę żydowską i podstawy religii judaizmu. Uczniowie zapoznali się z zasadami diety koszernej, a przy okazji mogli spróbować pysznej koszernej chałwy, macy i ciasta przygotowanego przez naszą uczennicę. Do przymierzenia była jarmułka, do zabawy drejdle, a do czytania Tora w dwóch językach: hebrajskim i polskim. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dnia 14 stycznia 2022 r. w konkursie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych wzięli udział soliści i zespoły. Oceniając występ jury brało pod uwagę dobór repertuaru do możliwości wokalne uczniów, poprawne wykonanie utworu, przygotowany akompaniament i ogólny efekt artystyczny. Oto wyniki konkursu:
I miejsce ex aequo - zespół Maurycy i Mikołaj Kuźniewscy oraz Amelia Dowgielewicz, II miejsce - Marcelina Zielonka, III miejsce zespół - Zuzanna Szmytkowska, Milena Gołębiowska, Liwia Albińska oraz Zuzanna Maląg.
Wyróżnienia otrzymali : Zuzanna Mirowska, Magda i Zuzanna Szmytkowskie, Wojciech Kowalski, Marcelina Zielonka, Emilia Gawrońska.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy innych uczniów do rozwijania swoich uzdolnień. Nagrody zostaną wręczone oficjalnie na koniec semestru.
Za nami pierwsze warsztaty w Pracowni u Hugona. W grudniu nasza szkoła zamieniła się na moment w pracownie plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W rodzinnej atmosferze powstały pełne uroku świąteczne dekoracje. Dzieci i rodzice z wielkim zapałem dekorowali pierniki oraz wykonywali własnoręcznie, piękne ozdoby bożonarodzeniowe, wykazując przy tym wiele kreatywności i pomysłowości. Podczas warsztatów wszystkim towarzyszył dobry humor i radość z tworzenia ozdób.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, spędzony czas i wspólną zabawę. Zapraszamy na kolejne warsztaty!!!
Kochani!
Przyszedł czas na wyniki konkursu Szopek Bożonarodzeniowych "Moje Betlejem"
Kategoria klas 0-3:
I miejsce: Svyatoslav Zanko SP148 szopka nr 16
II miejsce: Aleksandra Łubianka SP 386 szopka nr 38
III miejsce: Mikołaj Kuźniewski SP148 szopka nr 10
wyróżnienie: Nikodem Gołębiowski SP 148 szopka nr 25
Kategoria klas 4-8:
I miejsce: Michał Kamiński SP222 szopka nr 51
II miejsce: Jan Zwolan SP148 szopka nr 60
III miejsce: Maria Maląg SP148 szopka nr 56
wyróżnienie: Zacharij Janiszewski SP148 szopka nr 66
Nagroda Publiczności: Agnieszka Wójcicka SP148 szopka nr 61
Nagroda Dyrektora: Maurycy Kuźniewski SP148 szopka nr 2
Nagroda Przewodniczącej Rady Dzielnicy Wola: Anna Michalczyk SP 132 szopka nr 31
Nagroda Proboszcza: Gabrysia i Maksymilian Modro SP 148 szopka nr 54
Nagroda Burmistrza: Zacharij Janiszewski SP 148 szopka nr 66
Nagroda Przedszkolaka: Jakub Rodek SP386 szopka nr 11
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Dla komisji nie był to łatwy wybór. Co roku zaskakujecie nas swoją kreatywnością i zdolnościami plastycznymi.
Szopki, które zdobyły główne nagrody, zostaną wystawione w kościele św. Józefa. Będzie można je odebrać 2 lutego.
Reszta szopek będzie do odbioru ze Szkoły Podstawowej nr 148 od 20 do 22 grudnia, następnie od 3 do 10 stycznia.
Nagrody dla uczniów spoza SP148 zostaną przekazane do szkół 20 grudnia.
Uwaga!
Ruszamy z nowym projektem "Pracownia Hugona"
Zapraszamy dzieci dzieci z okolicznych przedszkoli w wieku 4-5 lat wraz z rodzicami na bezpłatne zajęcia do naszej szkoły
Warsztaty prowadzone są przez naszych nauczycieli! Jest to idealna okazja do poznania naszej szkoły i kadry pedagogicznej.
Na warsztaty obowiązują zapisy!
Wszystkie informacje na plakacie
Uczniowie klasy 3a samodzielnie przygotowali w Pracowni na Kole ponad 140 pierniczków. Wraz z kartami świątecznymi przekazali je osobiście mieszkańcom Domu Opieki przy ulicy Elekcyjnej. Dzieci zaśpiewały kolędy, czym sprawiły wszystkim obecnym ogromną radość. Trudno opisać wzruszenie mieszkańców Domu Opieki, ale i samych dzieci. To była wspaniała lekcja empatii.
Uczniowie z koła chemicznego przygotowali musujące, aromatyczne, kolorowe, wzbogacone suszonymi kwiatami i naturalnymi olejami kule kąpielowe do domowego Spa.
Dobrze wiedzieć:
Gdy kulę umieścicie w wodzie dochodzi do reakcji chemicznej w wannie:
C6H8O7(aq)+3NaHCO3⟶3CO2+3H2O+Na3C6H5O7W trakcie reakcji powstaje m. in. dwutlenek węgla. To on sprawia, że kule umieszczone w wodzie zaczynają musować.
Jeśli rozpuścicie musującą kulę, trzymając ją w ręce, poczujcie delikatne obniżenie temperatury. Dzieje się tak, dlatego, że zachodzący proces jest przykładem reakcji endotermicznej. W jej trakcie pochłaniane jest ciepło z otoczenia, czyli z Waszej ręki.
Pachnące bomby to to świetna zabawa połączona z nauką. Mogą być również doskonałym prezentem świątecznym.
W ramach działań szkolnego wolontariatu gościliśmy u nas w szkole członków fundacji Dunaj Instytut Dialogu. Z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy kubki dla dzieci z domu dziecka.
Bardzo dziękujemy naszym gościom na kolejną cudowną współpracę i liczymy na więcej
Zobaczcie jakie piękne kubeczki udało nam się stworzyć
Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami na plakatach od Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.
Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych trwa!
Dzisiaj w naszej szkole zebrała się komisja, której zadaniem było wybranie 1,2,3 miejsca w kategorii klas 0-3 oraz 4-8. Dodatkowo komisja wybrała po jednym wyróżnieniu z każdej kategorii.
W tym roku do komisji konkursowej zaprosiliśmy Panie z zaprzyjaźnionego Wolskie Centrum Kultury.
Gościła u nas Pani Agnieszka Saks - Artystka i plastyczka. Obecnie uczy wielu technik plastycznych: rysunku, malarstwa, batiku, grafiki warsztatowej, witrażu. Współtwórczyni i współprowadząca projekt Ekosystem łączącego zagadnienia ekologiczne ze sztuką.
Pani Katarzyna Jedynak - odpowiedzialna za dział edukacji kulturalnej w Wolskim Centrum Kultury. Współpracująca z naszą szkołą przy różnorodnych akcjach, np "My, artyści SP 148".
Pani Marzena Kulas - nauczycielka plastyki w SP148, a także języka polskiego.
Bardzo dziękujemy Paniom za pomoc w wyborze finalistów, których ogłosimy już w środę Przed nami jeszcze głosowanie publiczności, przedszkolaków, Dyrekcji naszej szkoły, a także Przewodniczącej Rady Dzielnicy Wola, Burmistrza Dzielnicy Wola oraz księdza Proboszcza.
A póki co zapraszamy do obejrzenia zdjęć wszystkich bożonarodzeniowych szopek!
Mama naszej uczennicy, wspierająca Polskie Forum Migracyjne dowiedziała się o konkretnych rzeczach, jakie potrzebne są dla Domu dla Uchodźców w Dębowie. Jest to ośrodek, w którym przebywają uchodźcy z Afganistanu, Czeczeni, Kurdowie z Turcji. Jako szkolny wolontariat chcielibyśmy wspomóc Polskie Forum Migracyjne oraz tych, którzy pomocy potrzebują.
Do piątku (17 grudnia) do szkoły można przynosić rzeczy z listy poniżej, które następnie będą przekazane w odpowiednie miejsce.
Potrzebne są:
1. Artykuły spożywcze: trwałe i suche, tzn. ryż, cieciorka, fasola, makarony, mąka, puszki, koncentrat pomidorowy, olej- najlepiej większe pojemności, przygotowywane są paczki dla rodzin oraz słodycze dla dzieci
2.Artykuły higieniczne - przede wszystkim proszki lub żele (łatwiej zamknąć i przechowywać) do prania, mydła w kostce, szampony, produkty do golenia, płyn do mycia naczyń - najlepiej koncentrat.
3. Artykuły szkolne i papiernicze: papier do rysowania i papier kolorowy (również samoprzylepny, jeśli jest możliwość), zeszyty, kredki, ołówki, długopisy, piórniki, plecaki szkolne (mogą być oczywiście używane, ale w dobrym stanie), kolorowanki dla dzieci
4. Zabawki: bardzo potrzebne są gniotki - antystresowe piłeczki, samochodziki dla chłopców (jest dużo lalek i przytulanek), klocki, układanki, puzzle
5. Garnki, patelnie - mogą być używane, w dobrym stanie, najlepiej duże - mają w ośrodku tylko kilka sztuk i nie mają w czym gotować.
Można przynieść nawet jedną rzecz z listy, co już będzie konkretną pomocą
Rzeczy można przynosić do pokoju nauczycielskiego, do piątku najlepiej do godziny 13.
Wolontariat szkolny i opiekunowie
Powered by aSc EduPage