Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dnia 22.06.2018r:
* godz. 8.30 klasy V-VII
* godz. 9.30 klasy III-IV
* godz. 10.30 klasy ,,0’’-II
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dnia 22.06.2018r:
* godz. 8.30 klasy V-VII
* godz. 9.30 klasy III-IV
* godz. 10.30 klasy ,,0’’-II
W tym roku po raz kolejny, jako Szkoła Podstawowa Nr 148 mieliśmy zaszczyt współtworzyć wspaniałą imprezę, jaką jest coroczny Festyn Ulica Integracyjna. Z ramienia grona pedagogicznego podczas festynu naszą placówkę dzielnie reprezentowały: p. Beata Karabanowicz i Małgorzata Nowakowska – Bubak realizując ciekawe warsztaty plastyczne natomiast społeczność uczniowską dumnie reprezentował występując na estradzie uczeń klasy 7 Patryk Nowacki.
8 czerwca 2018 uczennice klas III i oddziału przedszkolnego pod opieką p. Jolanty Matyjasek i Małgorzaty Nowakowskiej – Bubak udały się na Galę Wręczenia Nagród III warszawskiego konkursu wokalnego pt.
”Warszawa w piosence” oba zespoły zostały laureatami tego konkursu. Serdecznie Gratulujemy!!!!
8 czerwca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji akcji "Jak nie czytam, jak czytam", którego organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole". Na miejsce pikniku czytelniczego wybraliśmy jedno z najpiękniejszych miejsc w naszej dzielnicy - Park Moczydło. każdy uczeń i nauczyciel miał ulubioną lekturę przyniesioną z domu lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Ze szkoły do parku przemaszerowaliśmy ulicami Koła, budząc wśród przechodniów zdziwienie i zaciekawienie. Pogoda była idealna. Miło i sympatycznie spędziliśmy czas. W przyszłym roku szkolnym ponownie przystąpimy do akcji promującej czytelnictwo.
1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu
„Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych,
czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
24 maja po raz ostatni w tym roku szkolnym przybyły do nas na warsztaty dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajka. Podczas ostatnich zajęć odwiedziliśmy Włochy. Wskazywaliśmy je na mapie Europy, poznaliśmy flagę, godło, słuchaliśmy hymnu i utrwaliliśmy najważniejsze zabytki. Dzieci miały możliwość odtworzenia kopii Koloseum z klocków drewnianych.
Od rana pakowanie, sprawdzanie porządków w pokojach i ostatni spacer po Nadwarciańskim Kampusie Ekologicznym. Przypominamy sobie gdzie były punkty w biegu na orientację, gdzie rosły charakterystyczne gatunki drzew i krzewów, gdzie chodziliśmy na lody i łapaliśmy zasięg sieci.
Dziękujemy organizatorom za niezapomniane lekcje ekologii w naturze, za możliwość oglądania nietoperzy, zajęcy, żab…
Dziękujemy opiekunom za zapewnienie nam bezpieczeństwa i za troskę o nas podczas całego pobytu.
Czekamy na następny taki wyjazd.
Dzisiaj VIIb, podobnie jak wczoraj VIIa, była w kamieniołomach Załęczańkiego Parku Krajobrazowego. Niektórym, wśród skał wapiennych, udało się odnaleźć skamieniałości sprzed wielu milionów lat. Bardzo urokliwy był też Żabi Staw pokryty nenufarami. Szkoda, że nie słyszeliśmy nawoływania godowego żab.
Po obiedzie wszyscy wybraliśmy się na spacer po okolicy. Celem były MADEŁY a w nich gospodarstwo z hodowlą pawi. Niestety gospodarz nie był gościnny i spotkaliśmy się ze znakiem „Teren prywatny – wstęp wzbroniony”.
Piękna pogoda zachęciła nas do wyprawy nad Wartę. Oglądaliśmy ze skarpy jaką siłę ma płynąca woda i jak wyglądają zakola meandrów rzecznych.
Wieczorem czekało na nas ognisko, a później ZIELONA NOC.
Od rana wiedzieliśmy, że czeka nas wiele emocji. Rozpoczęliśmy od poznania roślin bioindykatywnych i od skali porostów. Wiemy jakie znaczenie mają porosty w życiu środowiska. Badaliśmy też biologicznie i chemicznie wodę z Warty. Dowiedzieliśmy się, że żyje w niej wiele organizmów, co świadczy o jej średniej jakości. Nie ma w niej zbyt wielkiego skażenia chemicznego.
Po obiedzie kolejne zajęcia ekologiczne. Tym razem rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy ekosystemu leśnego. Najlepszymi okazali się: Julia Szustakowska, Marek Niedziółka, Oliwia Dworska, Patryk Nowacki, Wiktoria Lewandowska i Paweł Męcik. Gratulujemy.
Wieczorem jeszcze warsztaty o nietoperzach, a po kolacji nocne nasłuchy i obserwacje nietoperzy.
Cały dzień był pełen ciekawych zdarzeń, a warsztaty ekologiczne to kolejne nowe doświadczenia w relacjach człowiek – środowisko.
Od rana przygotowywaliśmy się do kolejnych zajęć. „Biegi na orientację” były doskonałą okazją do poznania całego ośrodka. Wędrówki między wyznaczonymi punktami pozwoliły przyjrzeć się rozstawionym różnorodnym tablicom poglądowym, a jednocześnie sprawdziły naszą kondycję fizyczną. Najlepszymi okazali się: Julia Dziurdziak, Franek Stafijowski, Jakub Kowalski i Daniel Wojciechowski. Po obiedzie odbyły się warsztaty rzeźbiarskie. Każdy mógł z kawałków drewna wystrugać swój okaz ptaka. Przy okazji poznaliśmy twórcę sztuki ludowej. Kolejne zajęcia to spotkanie z lasem. Rozmowy na temat jego ekosystemu, występujących w nim roślin i pięter zakończone krótkim spacerem.
Podróż wszystkim uczestnikom minęła bardzo szybko i przyjemnie. Było dużo śmiechu i śpiewów. Po rozlokowaniu się w pokojach i smacznym obiedzie poszliśmy na spacer ścieżką dydaktyczną „Źródełko”. Atrakcją dnia okazała się przeprawa promem przez rzekę Wartę. W czasie drogi oglądaliśmy pomniki przyrody, rośliny chronione, obiekty zabytkowe i Źródełko Objawienia. Zaczerpnęliśmy z niego wody, która według mieszkańców ma właściwości lecznicze. Z niecierpliwością oczekujemy co przyniesie następny dzień.
Potwierdzeniem zapisu dziecka na dyżur wakacyjny w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane, jest wniesienie opłaty za wyżywienie w czasie dyżuru, w terminie 21 dni od dnia udostępnienia listy zakwalifikowanych (tj. do 15 czerwca 2018r. Opłatę w wysokości 9.80 za dzień (w tym śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek) należy wpłacić na rachunek bankowy firmy Szwajcarka - Marcin Sikorski:50 1940 1076 3017 2447 0002 0000. W treści przelewu należy wpisać: „opłata za żywienie na dyżurze wakacyjnym – imię i nazwisko dziecka oraz nr szkoły”. Potwierdzenie wniesienia opłaty proszę przesłać na adres e-mail: sp148@edu.um.warszawa.pl
W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się dwudziesta pierwsza edycja Dzielnicowego Konkursu Matematycznego „Sigma” objętego patronatem Rady Dzielnicy i Burmistrza Woli. Już jedenasty raz organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 148.
Komisja, w której pracowali nauczyciele szkół podstawowych z Woli, przygotowała zadania do pierwszego i drugiego etapu konkursu, nad którym opiekę merytoryczną sprawowała Pani Ewa Janiec – doradca metodyczny m. st. Warszawy w zakresie matematyki.
Komisja wyłoniła 43 laureatów: 7 z klas czwartych, 12 z klas piątych, 10 z klas szóstych i 14 z klas siódmych. Uroczyste podsumowanie konkursu „Sigma” dla szkół podstawowych odbyło się 21 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 148.
Uroczystość rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez zespół teatralno-muzyczny „Gwiazdeczki” z naszej szkoły.
Pani Dyrektor Julia Franczuk w towarzystwie Pani Ewy Janiec wręczyła dyplomy i nagrody 43 laureatom.
Laureatką Konkursu z naszej szkoły jest Oliwia Dworska z klasy 7a.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym roku.
Drodzy Rodzice, informujemy, iż w dniach od 27.08.2018 do 31.08.2018 codziennie w godzinach 9:00 -12:00 odbywać się będą zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczać do naszego oddziału przedszkolnego. Podczas cyklu spotkań adaptacyjnych realizowane będą zajęcia geograficzno - matematyczne, gry i zabawy integracyjne ,będzie czas na II śniadanie oraz zabawy dowolne.
Uprzejmie prosimy o zgłoszenie chęci udziału dziecka w zajęciach adaptacyjnych telefonicznie 22 836 28 73 lub mailowo sp148@neostrada.pl do dnia 30.06.2018.
Poniżej przykładowy harmonogram dnia:
Ø 9: 00 -9: 30 Systematycznie zbieranie się grupy
Ø 9: 30 -10: 00 Poznajmy się gry i zabawy integracyjne
Ø 10: 00-10: 30 Palcem po mapie zajęcia przyrodniczo – geograficzne
Ø 10: 30-11: 00 Drugie śniadanie
Ø 11: 00-11: 30 Zabawy swobodne według zainteresowań dzieci
Ø 11: 30 -12: 00 Wesoła matematyka
Ø 12: 00 Pożegnanie dzieci
Szczegółowy harmonogram zajęć na każdy dzień zostanie zamieszczony na stronie szkoły po 30.06.2018.
Informujemy, że istnieje możliwość wykupienia w naszej szkole II śniadania dla dziecka – koszt 2 zł za dzień.
W dniu 14.06.2018 o godzinie 17: 00 odbędzie się spotkanie z nauczycielami wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej dedykowane rodzicom dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczać do naszego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej.
Serdecznie zapraszamy.
W dniu 17.05.2018 dzieciaki z naszego oddziału przedszkolnego wybrały się do kina na film pt „ Kaczki z gęsiej paczki”. Można powiedzieć, iż mieliśmy okazję uczestniczyć w kameralnej projekcji filmowej, gdyż na sali kinowej znajdował się wyłącznie nasza grupa J.
W dniu 11.05.2018 wychowankowie naszego oddziału przedszkolnego po raz kolejny wybrali się do pobliskiego lasku na warsztaty przyrodnicze. Tym razem uczestniczyli w zajęciach pt „Ptaki - śpiewające zwierzaki”, podczas których dowiedzieli się między innymi, jakie gatunki ptaków przylatują do nas wiosną, w jakim celu i jakie dźwięki wydają nasi skrzydlaci przyjaciele oraz dlaczego i w jaki sposób budują gniazda. Treści dydaktyczne zostały przez edukatora znakomicie wplecione w aktywności ruchowo- zabawowe. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli naprawdę zadowoleni.
Powered by aSc EduPage