Aktualności
Wiosenny pokaz mody
06.04.2022Kwiecień rozpoczęliśmy wiosennym pokazem mody! Uczniowie mogli dać ponieść się fantazji
Z wszystkich uczestników wybraliśmy zwycięzców konkursu!
Klasy 0-3:
1. Julitka
2.Radek
3. Magda
Wyróżnienia: Tadzio, Tola, Maja W., Milenka
Klasy 4-6:
1. Marysia 4a
2. Karolina 5a
3. Oliwia 5a
Wyróżnienie: Lena 6a
Pracownia u Hugona/ Zajęcia Decoupage
03.04.2022W miniony czwartek (31.03) w Pracowni u Hugona zapanował już iście świąteczny klimat. Odwiedzające nas przedszkolaki ozdabiały jajka metodą decoupagu. Rodzice bardzo chętnie włączyli się do zabawy. Było mnóstwo śmiechu, a wszechobecny brokat przyozdobił nie tylko świąteczne dekoracje, ale również wszystkich uczestników warsztatów.
Światowy Dzień Wody z PAH
05.04.2022Czy zakręcanie wody podczas mycia zębów, branie szybkiego prysznica zamiast długiej kąpieli oraz podlewanie ogrodu deszczówką wystarczy?
Czy w ten sposób jesteśmy wstanie pomóc krajom gdzie wody już nie ma?
Czy dostęp do wody to prawo człowieka?
Na te i inne ważne pytania szukaliśmy odpowiedzi przez ostatnie 2 tygodnie biorąc po raz kolejny udział w akcji Światowy Dzień Wody z PAH 💧💦
Co udało nam się zrobić?
☑️zapoznaliśmy się z ciekawostkami o wodzie w kontekście globalnym, które pojawiły się na 2 piętrze naszej szkoły
☑️ przekonaliśmy się, że dostęp do wody i sanitariatów jest prawem każdego człowieka
☑️ oglądając filmiki edukacyjne PAH poznaliśmy miejsca na świecie, w których brakuje wody
☑️ dowiedzieliśmy się co to jest woda wirtualna i jak dużo jej potrzebujemy do produkcji rzeczy, z których korzystamy na co dzień
☑️ dowiedzieliśmy się co robi PAH aby pomóc ludziom w kryzysi
Lekcja historii i Hugo Kołłątaj
01.04.2022Czy wiecie, że w tym tygodniu lekcję historii w klasie 4 przeprowadził sam Hugo Kołłątaj, który jest patronem naszej szkoły? Przybył z odległej w czasie Rzeczpospolitej Obojga Narodów, aby opowiedzieć o epoce oświecenia. Nasz gość nie był sam, towarzyszył mu ostatni król Polski – Stanisław August Poniatowski. Dzięki temu dowiedzieliśmy się: - po co stworzono Komisję Edukacji Narodowej - gdzie mieścił się pierwszy Teatr Narodowy - gdzie jadano obiady czwartkowe i kto brał w nich udział - co to jest Konstytucja Hugo Kołłątaj i król Stanisław August Poniatowski wzbudzili tak duże zainteresowanie wśród uczniów, że postanowili przywitać się z pierwszoklasistami na lekcji wychowania fizycznego oraz wzięli udział w szkolnym pokazie mody z okazji Prima Aprilis.
Pracownia u Hugona/ Teatrzyk Kamishibai
31.03.202224 marca do Pracowni u Hugona po raz kolejny zawitały przedszkolaki. Z okazji Dnia Teatru, dzieci miały możliwość poznać "teatrzyk ukryty w drewnianej skrzyneczce"- teatrzyk kamishibai. Następnie, z małą pomocą naszych starszych uczniów, wykonali drewniane pacynki.
Pozarządownik
29.03.2022Szkolny samorząd przystąpił do projektu Pozaorządownik organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Podczas projektu będziemy uczyć się o organizacjach pozarządowych: czym są, dlaczego funkcjonują, jakie korzyści można osiągnąć dzięki współpracy z NGO.
W planach mamy odnalezienie organizacji, z którą nawiążemy długotrwałą współpracę, tak aby rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe. w świat organizacji pozarządowych.
Kwietniowy Pokaz Mody
28.03.2022Zapraszamy na kwietniowy pokaz mody. 1 kwietnia w dzień Prima Aprilis zachęcamy do kreatywności w ubiorze. Im więcej kolorów i oryginalności tym lepiej.
W piątek na wybranych lekcjach zapraszamy na pokaz mody, na których będziecie mogli zaprezentować swoje kreacje. (jeżeli będzie ciepło na boisku, jeżeli zimniej przeniesiemy się na salę gimnastyczną).
Pracownia u Hugona - Rytmika dla smyka
21.03.2022W czwartek 17.03.2022 r. odbyły się zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci z okolicznych przedszkoli.
Poprzez śpiew, taniec, grę na instrumentach, ćwiczenia oddechowe, intonacyjne, ruchowe i zabawy przy muzyce, dzieci przystosowywały się do lepszego funkcjonowania emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego w przyszłości.
Dzień Św. Patryka
19.03.202217 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Św. Patryka. Nauczycielki języka angielskiego oraz religii wspólnymi siłami pokolorowały ten dzień na zielono.
Na szkolnym kiermaszu zebraliśmy łącznie 347zł! Serdecznie dziękujemy za zakupy. Nie udałoby się to, gdyby nie przepyszne wypieki od naszych uczniów i nauczycieli. Dziękujemy Łucji z 7c za własnoręcznie robione lizaki i markizy, Lenie z 6c za babeczki, Amelce z 6c za pyszną galaretkę, Pani Ewie Biskupek za przygotowanie ciasteczek koniczynek, Pani Karolinie za pyszne kolorowe babeczki, Pani Ewie Dudzińskiej za podrzucenie nam zielonych napojów i łakoci.
Kuchnia molekularna - chemiczne spaghetti i żelki
19.03.2022Kuchnia molekularna łączy chemię, fizykę i jedzenie w jednym garnku. Nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i nie zaprezentujemy Wam dziś lodów bekonowych czy jadalnej folii. Zaczynamy od czegoś prostszego. Przy okazji zapewniamy, iż kuchnia ta jest całkowicie bezpieczna i zdrowa mimo, iż może się kojarzyć z czymś chemicznym. Termin kuchnia molekularna powstał w 1988 roku. Stworzyli go węgierski fizyk Nicholas Kurti oraz francuski chemik Herve This. Całość wywodzi się od słowa molekuła czyli cząsteczka. Podstawowymi technikami stosowanymi w kuchni molekularnej są sferyfikacja, żelowanie, emulgacja oraz chłodzenie ciekłym azotem. Nasi uczniowie poznali pierwszą najłatwiejszą metodę - żelowanie. Oto efekty ich pracy. Następna to sferifikacja, wykonają kulki do bubble tea.
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych i lekcja historii
18.03.2022W tym tygodniu na lekcjach historii uczniowie klasy 4a, 7b i 7c gościli pracowników Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu/ Łambinowicach, którzy przeprowadzili zajęcia pt. Witold Pilecki. Żołnierz - jeniec - bohater - człowiek.
W czasie warsztatów uczniowie poznali nie tylko pierwszoplanowe dokonania Witolda Pileckiego, ale także te mniej znane, jak jego udział w powstaniu warszawskim i późniejszy pobyt w obozie jenieckim. Przyjrzeli się jego postaci jako człowieka - męża, ojca, społecznika, artysty i ziemianina. Poznali jego pasje, dowiedzieli się, skąd czerpał siłę i motywację do działania. Wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie o to, czy jego postać może być autorytetem lub idolem dla współczesnej młodzieży.
Podziękowania dla darczyńców
17.03.2022Bardzo serdecznie dziękujemy Oli z brytyjskiego National Health Service (taki polski odpowiednik NFZ) za wsparcie naszej szkoły i naszych ukraińskich uczniów!
Ola, zanim przyjechała do Polski zorganizowała zbiórkę u siebie w pracy, aby w konkretny sposób wesprzeć naszych ukraińskich gości. Dzisiaj, przekazała nam książki do nauki polskiego, nowe plecaki, piórniki, bidony, kredki, flamastry, długopisy, różne słodkości.
Pracownia u Hugona- Tajemnice biologii: Wiem, co jem!
13.03.202210 marca odbyły się kolejne warsztatu z cyklu Pracownia u Hugona. Nasi mali goście uczyli się rozpoznawać zdrowe jedzenie. Wyciągali z magicznych pudełek produkty spożywcze i określali czy są zdrowe, czy nie. Następnie każdy przedszkolak samodzielnie układał zdrowe menu na śniadanie, obiad lub kolację. Maluszkom pomagały we wszystkim nasze uczennice z klasy VIIB.
Dzień BEZ plecaka / zdjęcia
07.03.2022Samorząd uczniowski zaprasza do wyjątkowego i pierwszego takiego dnia w naszej szkole: Dnia bez plecaka Nie oznacza to, że nie przynosimy książek, ani zeszytów do szkoły Tego dnia uczniowie mogą przyjść do szkoły z nietypowymi plecakami: kosze, torby, poszewki, walizki, i tak dalej. Można dać ponieść się wyobraźni Już w najbliższy piątek - 11 marca!
Zajęcia dla dzieci, które przyjechały z Ukrainy.
07.03.2022Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza ukraińskie dzieci i młodzież (od lat 12) na sobotnie zajęcia logicznego myślenia, matematyki i informatyki.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
02.03.2022Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Materiał przygotowany dla rodziców uczniów przybywających z Ukrainy zawiera informację o dokumentach, jakie są wymagane, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy.
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych 2022/2023
20.02.2022Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym linku:
Nasza Świetlica
25.01.2022Kilka słów o świetlicy szkolnej.
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za wszystkie miłe słowa i występy przed kamerą.
Prezentacja oddziału przedszkolnego
25.01.2022Oddział przedszkolny w naszej szkole.
Rodziców przyszłych zerówkowiczów zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły i informacjami w zakładce 'Rekrutacja'.
Pracownia u Hugona- Mydlane Rewolucje
06.03.2022Za nami kolejne warsztaty w Pracowni u Hugona. Dzieci tworzyły niepowtarzalne, mydlane dzieła sztuki. Przy produkcji mydełek, dobieraniu składników, mieszaniu oraz przelaniu do formy pomagali uczniowie z koła chemicznego. Zapraszamy na kolejne warsztaty Tajemnice biologii - Wiem co jem!
8
Godziny dzwonków
Wtorek 01.07.2025Kalendarz
- brak danych
Kontakt
- Szkoła Podstawowa nr148 im. Hugona Kołłątaja
- 22 836 28 73
- ul.Ożarowska 69,
01-408 Warszawa
Poland
- ul.Ożarowska 69,
Galeria zdjęć
- brak danych