• #TwojedaneTwojasprawa

• 12.11.2019 20:49
        • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

PREZESA URZĘDU OCHRONY DANYCH  OSOBOWYCH

TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

Podniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli oraz edukowanie dzieci   i młodzieży,  jak  mają  chronić  dane  osobowe  zarówno  w  realnym,  jak i w cyfrowym świecie, to główne cele ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Organizatorem programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Realizowany nieprzerwanie od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Systemowa edukacja w całej Polsce

Program „Twoje dane – Twoja  sprawa” – skierowany do szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków doskonalenia zawodowego nauczycieli – jest systemowym projektem realizowanym na skalę ogólnopolską.

Jednym z bardzo ważnych priorytetów Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jest edukacja. Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) organ nadzorczy ma za zadanie upowszechniać w społeczeństwie wiedzę o ochronie danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem działań skierowanych w tym zakresie do dzieci.

Szczegółowe informacje o programie: https://uodo.gov.pl/pl/p/tdts