• Nasz profil

• BUDŻET PARTYCYPACYJNY

W ramach funduszy z budżetu partycypacyjnego 2015 roku nasza szkoła zakupiła sprzęt nagłaśniający w skład którego wchodzą:

• mikser muzyczny z możliwością odtwarzania plików MP3
            • aktywna kolumna głośnikowa o mocy min. 200W
            • statyw do kolumny głośnikowej
            • mikrofon bezprzewodowy do ręki
            • przewód sygnałowy do kolumny głośnikowej z wtykami min. 10mb
            • pokrowiec na kolumnę głośnikową.

To bardzo ważna i potrzebna inwestycja, dzięki której oprawa dźwiękowa wszystkich imprez i uroczystości będzie na najwyższym poziomie. Za wszystkie głosy oddane na nasz projekty jesteśmy bardzo wdzięczni i prosimy o wsparcie w kolejnym głosowaniu. W roku bieżącym chcielibyśmy:

• stworzyć nową salę komputerową
            • siłownię plenerową
            • salę integracji sensorycznej
            • wydzielić strefę przedszkolną w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa dzieciom z oddziałów przedszkolnych.

Gorąco zachęcamy wszystkich Państwa do wsparcia naszych inicjatyw w czerwcowym głosowaniu.

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Realizują wspólne projekty. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
            Nasza szkoła dołączyła do grona eTwinning w 2010 roku.
            Obecnie realizujemy projekty:
            1.The Christmas Card Exchange
            2.Let's play Math!
            W roku szkolnym 2011/2012 realizowaliśmy projekty:
            1.World in 100 years...
            2. Matematica in our lives

„Moje miasto bez elektrośmieci” to autorski pomysł naszej organizacji na realną pomoc dla samorządów we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program adresowany jest do gmin, ale beneficjentami są szkoły oraz społeczności lokalne. Jego celem jest wsparcie samorządu w tworzeniu efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców.

„Szklanka mleka" – celem programu realizowanego we wszystkich krajach Unii Europejskiej jest promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych przez dzieci i młodzież. W programie tym mleko naturalne lub smakowe dostarczane do szkoły 3 razy w tygodniu, to świeże mleko pasteryzowane, o krótkim terminie ważności, w kartonikach o pojemności 0,25 l. Dzieci piją mleko w trakcie pobytu w szkole. Program „Szklanka mleka" dotowany jest przez Unię Europejską, a nadzorowany przez Agencję Rynku Rolnego.

"Owoce i warzywa w szkole"-celem programu kierowanego do uczniów kl. I-III jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie zawartości owoców i warzyw w ich codziennej diecie.

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.