• Newsy

TOP 10 Belfrów

12.10.2021 18:44
        Pamiętacie nasze konkursy czytelnicze 'TOP 10 Dziewczyn w literaturze' w 2019 roku oraz 'TOP 10 Chłopaków' w literaturze w 2020 roku? Teraz przyszła pora na Nauczycieli! Rozpoznajcie TOP 10 Belfrów znanych Wam z lektur szkolnych i przynieście odpowiedzi do szkolnej biblioteki. Na pierwsze 3 osoby czekają nagrody książkowe.

Urodziny Kaczora Donalda

09.06.2021 15:10
        87 urodziny obchodzi dziś Kaczor Donald  (09.06) - kultowa postać z bajek Walta Disney'a! Chociaż ma już swoje lata, to nadal bawi kolejne pokolenia najmłodszych. Najlepiej wiedzą o tym czytelnicy komiksów z Kaczorem Donaldem w roli głównej 😉 Na zdjęciu widzicie tylko niewielką część komiksów dostępnych w naszej szkolnej bibliotece. Pozostałe kilkadziesiąt egzemplarzy jest w rękach czytelników. Zachęcamy do lektury!

Przerwa na czytanie

17.11.2020 23:17
        Jeszcze w czasie, gdy spotykaliśmy się w szkole, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Przerwa Na Czytanie". Wydarzenie polegało na biciu rekordu w czytaniu na przerwie i była to już jego IV edycja ogólnopolska, ale I o zasięgu międzynarodowym.

Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w związku z obchodami Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W naszej szkole w czytanie na przerwie włączyła się prawie setka uczniów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ta liczba będzie stale rosła ;)

1000 powodów, by czytać - GŁOSOWANIE

06.11.2020 22:07

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Sympatycy SP 148,

W poniedziałek 2 listopada, punktualnie o godzinie 12.00 ruszył konkurs Empiku 1000 powodów, by czytać, w którym reprezentuje nas praca plastyczna Kingi Mroczkiewicz z klasy 7a. Walczymy o 1000 książek dla szkolnej biblioteki.

Głosować można codziennie, oddając 1 głos.

Jak to zrobić?

1. Pobierz darmową aplikację mobilną Empik.

2. Uruchom aplikację i zaloguj się lub zarejestruj w programie Empik Premium/Premium Free

3. Wybierz szkołę, na którą chcesz głosować (w wyszukiwarce wystarczy wpisać kod pocztowy 01-408 lub pełną nazwę szkoły)

4. Głosować można codziennie do dziś (2 listopada do 2 grudnia 2020)

5. Na bieżąco możemy sprawdzać wyniki głosowania w aplikacji mobilnej.

Serdecznie zachęcamy do głosowania i namówienia do tego również swoich bliskich i znajomych :)

Poniżej zdjęcie pracy, która reprezentuje naszą szkołę

1000 powodów, by czytać

07.10.2020 15:40

Jeśli jesteś pomysłowa/pomysłowy, lubisz rysować, malować, tworzyć a do tego, jeśli chcesz, aby nasza biblioteka wzięła udział w konkursie EMPiKu i wygrała 1000 nowych książek, wykonaj pracę ilustrującą hasło „1000 powodów by czytać” z wykorzystaniem surowców wtórnych (minimum 1 element, technika dowolna, format pionowy).

Zwycięska praca będzie reprezentować naszą szkołę w 5 edycji internetowego plebiscytu EMPiKu dla bibliotek „ 1000 powodów, by czytać”.

Więcej informacji pod linkiem:   https://www.empik.com/biblioteki

Termin oddania prac w szkole: 19 października 2020 (poniedziałek)

Może dzięki Tobie nasza szkoła znajdzie się wśród 10 placówek, do których przyjedzie ciężarówka wypełniona 1000 książek?