Aktualności
Zastosowanie brył w życiu codziennym
28.04.2021Codziennie wszyscy spotkamy się z bryłami, lecz nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Występują one wszędzie- w domu, szkole, pracy, czy na ulicy. Wiedza na temat brył przydaje się w wielu zawodach. Cenią ją np. architekci projektując domy, osiedla czy inne instytucje. Uczniowie klasy IV A wykonali plakaty, aby przekazać innym wiedzę w pigułce. Warto umieć rozpoznawać bryły a następnie nauczyć się obliczać ich pola i objętości. Miłego oglądania!
KONKURS! Światowy Dzień Ziemi 2021r. "Przywróć naszą Ziemię”
20.04.2021Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole. Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? Tak, tak i jeszcze raz tak! Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.
Akcja "Żonkile"
26.04.2021W ubiegłym tygodniu cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Ma ona na celu upamiętnienie wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził z żonkilami pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Dostawał je co roku od anonimowej osoby. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
Grydydaktyka i lekcja historii
23.04.2021Czy wiecie, że Minecraft - ulubiona gra większości naszych uczniów jest wykorzystywana w wielu krajach na różnych przedmiotach, nie tylko ścisłych? Jej możliwości i tajemnice zaprezentowali na dzisiejszej lekcji historii uczniowie z klasy 5a, którzy opowiedzieli o historii kłótni króla Bolesława Śmiałego z biskupem Stanisławem. W ciągu kilku ostatnich dni uczniowie zbudowali z wirtualnych klocków wieś Szczepanów, skąd pochodził biskup i patron Polski, zamek króla Bolesława Śmiałego oraz Kościół na Skałce, gdzie doszło do morderstwa biskupa. Wykorzystanie gry komputerowej znacząco wpłynęło na zaangażowanie i skupienie uczniów na lekcji. Z pewnością jeszcze wielokrotnie zastosujemy grydaktykę na naszych zajęciach, po to aby podnieść ich atrakcyjność oraz przełamać stereotypowe myślenie o lekcji.
Multimedialna lekcja online - Jak powstaje komiks
20.04.2021W dniach: 19 i 20 kwietnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach online w ramach "Lekcji w kinie". Tematem zajęć była historia komiksu. Projekt realizowany był przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. Lekcję prowadzili Beata Cwalińska i Antoni Pawlicki.
Uczniowie podczas lekcji między innymi:
Środa z profilaktyką
21.04.2021Akademia NFZ zaprasza na cykl spotkań Środa z profilaktyką. Więcej informacji na stronie Akademii Zdrowia NFZ Środa z profilaktyką
Proszę zapoznać się z kalendarzem znajdującym się po lewej stronie oraz tu: KALENDARZ
Zabawa cieniem
17.04.2021Kto powiedział, że zdjęcia muszą być poważne i nudne? Czasem można poćwiczyć oko i pobawić się cieniami, stwarzając zabawne historyjki. Cienie są idealne do tworzenia abstrakcyjnych obrazów. Do eksperymentowania z cieniami można wykorzystać zarówno światło naturalne, czyli słońce, jak i wszelkiego rodzaju lampy, żarówki, latarki czy lampy błyskowe. Ważne, aby źródło światła było małe, gdyż takie daje cienie ostre i wyraziste. Aby pokazać realistyczną grę światła musimy wiedzieć, że nie tylko źródło światła ma znaczenie, ważna jest również odległość źródła światła od obiektu oraz kąt padania. Uczniowie klasy 8 na zajęciach z fizyki poznawali mechanizmy powstawania cienia i półcienia. Znając ten mechanizm można wytłumaczyć również zjawisko zaćmienia Słońca i zaćmienia Księżyca.
Energia i jej przemiany
19.04.2021W najbliższą środę 21 kwietnia o godz.12:00 serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 na wykład online prowadzony przez prof. Andrzeja Wysmołka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem zajęć będzie energia i jej przemiany.
Online: us02web.zoom.us
W przypadku przekroczenia limitu uczestników Zoom zapraszamy na transmisję na YT
Żywa lekcja historii
16.04.2021Przypomnijcie sobie czasy sprzed pandemii i wizyty w muzeum. Czy nie kusiło Was, aby dotknąć eksponatów, przebrać się w dawne stroje, czy zamieszkać w starej chacie lub odpocząć w wytwornym salonie? Niestety teraz to niemożliwe, bo uczymy się online. Wirtualne spotkania nie przeszkodziły jednak uczniom klasy 5a w "podróżowaniu w czasie" podczas lekcji historii. Dzięki temu wspólna nauka o społeczeństwie średniowiecza stała się przyjemniejsza i skuteczniejsza. Uczniowie sami zorganizowali żywą lekcję historii. W tym celu przeszukali szafy swoich mieszkań i domów, przebrali się i odegrali scenki lub przedstawili je na piśmie. Zobaczcie sami, jak piątoklasiści wczuli się w role, przeżywali swoje życie jako średniowieczni rycerze, chłopi, mieszczanie czy zakonnicy.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
07.04.20212 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
ZAPAMIĘTAJ. Autyzm to nie choroba! To całościowe zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym.
Aktualnie szacuje się, że nawet 1/100 osób dotknięta jest zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Oznaczałoby to, że w Polsce żyje ich ok.400 tysięcy. Wczesna diagnoza oraz jak najszybsze objęcie dziecka terapią wspierają prawidłowy rozwój dziecka w sferach: społeczno–emocjonalnej i poznawczej. Zachęcamy do zapoznania się materiałami informacyjnymi na ten temat
Wielkanocne koszyczki
07.04.2021Święta, święta i po świętach...
Mamy nadzieję, że wszyscy zaznaliście błogiego spokoju i odpoczynku. Nasi uczniowie przygotowując się do świąt, aktywnie pomagali swoim rodzicom w przygotowaniach. Zobaczcie, jakie piękne koszyczki wielkanocne udało się wykonać uczniom SP148
Karta Ucznia 2021
06.04.2021W tym roku mija 4 lata od wydania pierwszych Kart Ucznia, których termin ważności kończy się w dniu 30 września 2021 r.
W celu usprawnienia operacji wymiany nośników oraz przedłużenia uprawnień, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/3a89f5bd ., dedykowany Szkoły, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia.
Światowy Dzień Wody z PAH
06.04.2021W ostatnim tygodniu marca nasza szkoła włączyła się w akcję Światowy Dzień Wody z PAH.
Polska Akcja Humanitarna (PAH) to organizacja pozarządowa, która udziela pomocy ludziom mieszkającym na obszarach dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami zbrojnymi.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Zróbmy szum wokół wody".
Narysuj swoją Kartę Ucznia
29.03.2021Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Moja Karta Miejska”. Zwycięskie prace zostaną umieszczone na dwóch wzorach Karty Ucznia - dla uczniów klas 1-4 oraz 5-8.
- Ogłaszam konkurs plastyczny dla uczniów warszawskich szkół podstawowych „Moja Karta Miejska”. Zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej o Warszawie – może to być przedstawienie jej takiej, jaka jest dziś, jaka jest marzeniem, jaka może być miastem przyszłości – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
zeszyt.online
29.03.2021Nasza szkoła korzysta z systemu do nauki matematyki- https://zeszyt.online/#/ Zespół odpowiedzialny za rozwój platformy edukacyjnej to pracownicy, doktoranci, studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej oraz pracownicy Polskiej Akademii Nauk. Uczniowie klas IV-VIII rozwijają swoje kompetencje matematyczne przy użyciu nowoczesnych technologii wykorzystujących sztuczną inteligencję.
Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2021
29.03.2021W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Warszawską zachęcamy do zapoznania się z ofertą Obozu Naukowego na stronie https://oboznaukowy.edu.pl/
Obóz skierowany jest do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi, medycznymi oraz technicznymi. W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów naukowych. Zajęcia dydaktyczne prowadzone będą przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej oraz m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego, a także absolwentów i studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych uczelni.Poza warsztatami naukowymi, na uczestników czeka wiele atrakcyjnych zajęć m.in. wykłady popularno-naukowe, zajęcia sportowe takie jak piłka nożna, siatkowa i pływanie kajakami, kąpiele i plażowanie pod okiem ratownika MOPR, granie w planszówki, czy różnego typu zajęcia integracyj
Projekt „Baczyński”
24.03.2021Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Miło nam ogłosić, że nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu „Baczyński”.W projekcie bierze udział około 230 szkół podstawowych i średnich. Pomysłodawczynią projektu jest Agata Karolczyk – Kozyra ze Wschowy.
Relacje z projektu "Moja wspólnota, moje miejsce"
24.03.2021Miło nam poinformować, że wspólnie z piątką uczniów z naszej szkoły realizujemy projekt filmowy "Moja wspólnota, moje miejsce". Pierwszym wykonanym przez nas zadaniem było stworzenie mapy okolicy szkoły i naniesienie na nią symboli miejsc, do których najczęściej chodzimy, które lubimy, a także tych, w których najczęściej spotykamy się ze znajomymi. Na mapie zaznaczyliśmy je chmurkami, serduszkami i śladami. By być jak najbardziej wiarygodnymi, działania te poprzedziliśmy ankietą skierowaną do uczniów.
Tydzień Mózgu
25.03.2021„Ludzki mózg to cudowny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”. Mózg jest jednym z najważniejszych narządów naszego ciała. To prawdziwe centrum dowodzenia całego organizmu. W mózgu zlokalizowane są ośrodki zarządzające większością procesów życiowych. To dzięki niemu myślimy, zapamiętujemy, zakochujemy się, widzimy, słyszymy, poruszamy się i oddychamy.
Projekt „Szkoła w sąsiedztwie”- relacja
24.03.2021Pomimo pracy zdalnej, projekt zaczyna kształtować swoją końcową formę. Praca nie była łatwa! Na początku zrobiliśmy diagnozę społeczną, aby wskazać co jest najbardziej potrzebne uczniom naszej szkoły. Dziewczyny świetnie przeprowadziły diagnozę, przygotowując ankiety i pytając uczniów czego najbardziej w szkole im brakuje. Okazało się, że wiele osób chętnych jest do zajęć tanecznych i akrobatycznych.
Godziny dzwonków
Środa 02.07.2025Kalendarz
- brak danych
Kontakt
- Szkoła Podstawowa nr148 im. Hugona Kołłątaja
- 22 836 28 73
- ul.Ożarowska 69,
01-408 Warszawa
Poland
- ul.Ożarowska 69,
Galeria zdjęć
- brak danych