„Godziny Wychowawcze ze światem" w klasie V
11.05.2021Klasa V A przystąpiła w tym roku szkolnym do programu Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze światem”. To całoroczny cykl zajęć, który stanowił zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata.
Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze. To dyskusja o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość. Dzięki programowi uczniowie i uczennice kształtowali postawy otwartości i odpowiedzialności.
Wspólna kolacja w Instytucie Dialogu Dunaj
10.05.2021W piątek otrzymaliśmy specjalne zaproszenie od Dunaj Instytut Dialogu, aby uczestniczyć w muzułmańskiej kolacji ramadanowej. Muzułmanie celebrują ramadan raz w roku, przez około miesiąc. Jest to okres ścisłego postu w ciągu dnia i uroczystych kolacji po zachodzie słońca. Razem z kilkoma uczniami, udaliśmy się na Chmielną, aby wspólnie z nimi uczestniczyć w tej wyjątkowej kolacji.
Tydzień Ulgi
10.05.2021Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych. Dlatego postanowiliśmy wejść w akcję organizowaną przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego „Tydzień Ulgi”. W ramach kampanii chcemy podarować uczniom tydzień bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych. Wszystko po to, aby dodać czasu wolnego dzieciom i młodzieży, zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek.
Konkurs chemiczny dla kl 7-8
09.05.2021Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie chemicznym, polegającym na wykonaniu jednego z poniższych zadań. Każdy uczestnik, otrzyma cząstkową ocenę celującą z chemii. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone.
Dla humanistów.
Twoim zadaniem będzie ułożenie opowiadania dotyczącego chemii. Opowiadanie może być abstrakcyjne. Możesz spróbować uczłowieczyć (nadać cechy ludzkie) atomy, cząsteczki lub wymyślić jeszcze coś innego. Byłoby dobrze, gdyby opisywało jakieś prawo chemiczne, równanie reakcji czy właściwości różnych związków.
Wyniki konkursu "Oderwij się od..."
30.03.2021Wyniki konkursu "Oderwij się od..."
Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace.
Przedstawiamy wygranych w kategorii klas 0-3:
1 miejsce- Jagoda z klasy 3a.
2 miejsce - Hania z klasy 2b.
W kategorii klas 4-8:
1 miejsce - Zacharij z klasy 5a
2 miejsce - Janek z klasy 5a
3 miejsce - Wiktor i Kacper z klasy 6c i 7a
Kreatywnie w domu! PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI
05.05.2021Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do zdobycia wiedzy i odkrywania w sobie pasji. Eksperyment, doświadczenie i obserwacja są narzędziami, które jako pierwsze przychodzą na myśl mówiąc o odkrywaniu. Bycie badaczem jest ciekawe, a fizyka i chemia uwielbiają płatać figle. W Internecie można zobaczyć różne doświadczenia, ale nic nie zastąpi dreszczyku emocji w samodzielnym eksperymentowaniu.
Konstytucja 3 Maja/ video
04.05.2021Wczoraj obchodziliśmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby utrwalić sobie wiedzę jak doszło do tego ważnego wydarzenia, zachęcamy do obejrzenia filmiku, w którym młodzi historycy z klasy 5a, 6b i 6c w krótki i zrozumiały sposób przypomną okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2021
05.05.2021W tym roku nasza szkoła po raz kolejny brała udział w kampanii społecznej Polska na niebiesko. Nasi uczniowie i nauczyciele okazali solidarność z osobami ze spektrum autyzmu poprzez fotografie, na których znalazły się niebieskie akcenty.
Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
My, Młodzi Artyści Sp148
04.05.2021Drodzy szkolni artyści!
W porozumieniu z Wolskie Centrum Kultury chcielibyśmy zorganizować wystawę prac naszych uczniów! Wystawa odbędzie się w czerwcu w Centrum Kultury przy ul. Obozowej, tuż obok naszej szkoły. Także wszystkich chętnych, którzy chcieliby pokazać światu swoje prace zachęcamy do udziału!
Dzień Ziemi i Konstytucja 3 Maja w 2a
01.05.2021Zapraszamy do obejrzenia prac naszych drugoklasistów.
W kwietniu uczniowie pisali swoje wiersze związane z Dniem Ziemi, rozmawiali o ekologii i dbaniu o planetę.
Pod koniec miesiąca przygotowywali się do obchodów święta Konstytucji 3 Maja :)
9
"Szkoła w sąsiedztwie"
29.04.2021Nasz projekt "Szkoła w sąsiedztwie" prowadzony przez Fundacja Pole Dialogu dobiegł końca. Celem projektu było nawiązanie współpracy z lokalną instytucją i utworzenie wydarzenia, które odpowiadałoby na potrzeby społeczności lokalnej. Dzięki wspaniałej pracy Kasi, Basi, Mai i Pani Kasi z fundacji udało nam się zrealizować wszystko co zaplanowałyśmy. W maju odbywać się będą zajęcia akrobatyczne, przy współpracy z Wolskim Centrum Kultury. Na zajęcia zapraszamy w środę o 15:30-16:15. Prowadzącym jest pan Łukasz, który zajmuje się akrobatyką. Mamy nadzieję, że jest to jedynie początek współpracy naszej szkoły z Centrum Kultury. Bardzo dziękujemy Pani Kasi, za prowadzenie nas, wsparcie w realizacji projektu a także uczennicom naszej szkoły, które w niesamowicie odpowiedzialny i twórczy sposób pracowały podczas realizacji projektu.
Zastosowanie brył w życiu codziennym
28.04.2021Codziennie wszyscy spotkamy się z bryłami, lecz nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Występują one wszędzie- w domu, szkole, pracy, czy na ulicy. Wiedza na temat brył przydaje się w wielu zawodach. Cenią ją np. architekci projektując domy, osiedla czy inne instytucje. Uczniowie klasy IV A wykonali plakaty, aby przekazać innym wiedzę w pigułce. Warto umieć rozpoznawać bryły a następnie nauczyć się obliczać ich pola i objętości. Miłego oglądania!
KONKURS! Światowy Dzień Ziemi 2021r. "Przywróć naszą Ziemię”
20.04.2021Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole. Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? Tak, tak i jeszcze raz tak! Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.
Akcja "Żonkile"
26.04.2021W ubiegłym tygodniu cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Ma ona na celu upamiętnienie wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził z żonkilami pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Dostawał je co roku od anonimowej osoby. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
Grydydaktyka i lekcja historii
23.04.2021Czy wiecie, że Minecraft - ulubiona gra większości naszych uczniów jest wykorzystywana w wielu krajach na różnych przedmiotach, nie tylko ścisłych? Jej możliwości i tajemnice zaprezentowali na dzisiejszej lekcji historii uczniowie z klasy 5a, którzy opowiedzieli o historii kłótni króla Bolesława Śmiałego z biskupem Stanisławem. W ciągu kilku ostatnich dni uczniowie zbudowali z wirtualnych klocków wieś Szczepanów, skąd pochodził biskup i patron Polski, zamek króla Bolesława Śmiałego oraz Kościół na Skałce, gdzie doszło do morderstwa biskupa. Wykorzystanie gry komputerowej znacząco wpłynęło na zaangażowanie i skupienie uczniów na lekcji. Z pewnością jeszcze wielokrotnie zastosujemy grydaktykę na naszych zajęciach, po to aby podnieść ich atrakcyjność oraz przełamać stereotypowe myślenie o lekcji.
Multimedialna lekcja online - Jak powstaje komiks
20.04.2021W dniach: 19 i 20 kwietnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach online w ramach "Lekcji w kinie". Tematem zajęć była historia komiksu. Projekt realizowany był przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. Lekcję prowadzili Beata Cwalińska i Antoni Pawlicki.
Uczniowie podczas lekcji między innymi:
Środa z profilaktyką
21.04.2021Akademia NFZ zaprasza na cykl spotkań Środa z profilaktyką. Więcej informacji na stronie Akademii Zdrowia NFZ Środa z profilaktyką
Proszę zapoznać się z kalendarzem znajdującym się po lewej stronie oraz tu: KALENDARZ
Zabawa cieniem
17.04.2021Kto powiedział, że zdjęcia muszą być poważne i nudne? Czasem można poćwiczyć oko i pobawić się cieniami, stwarzając zabawne historyjki. Cienie są idealne do tworzenia abstrakcyjnych obrazów. Do eksperymentowania z cieniami można wykorzystać zarówno światło naturalne, czyli słońce, jak i wszelkiego rodzaju lampy, żarówki, latarki czy lampy błyskowe. Ważne, aby źródło światła było małe, gdyż takie daje cienie ostre i wyraziste. Aby pokazać realistyczną grę światła musimy wiedzieć, że nie tylko źródło światła ma znaczenie, ważna jest również odległość źródła światła od obiektu oraz kąt padania. Uczniowie klasy 8 na zajęciach z fizyki poznawali mechanizmy powstawania cienia i półcienia. Znając ten mechanizm można wytłumaczyć również zjawisko zaćmienia Słońca i zaćmienia Księżyca.
Energia i jej przemiany
19.04.2021W najbliższą środę 21 kwietnia o godz.12:00 serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 na wykład online prowadzony przez prof. Andrzeja Wysmołka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem zajęć będzie energia i jej przemiany.
Online: us02web.zoom.us
W przypadku przekroczenia limitu uczestników Zoom zapraszamy na transmisję na YT
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychKontakt
- Szkoła Podstawowa nr148 im. Hugona Kołłątaja
- 22 836 28 73
- ul.Ożarowska 69,
01-408 Warszawa
Poland
- ul.Ożarowska 69,
Galeria zdjęć
brak danychLogowanie