• English Corner

Into the woods

19.10.2021 19:03
        "Into the woods" czyli leśna lekcja angielskiego w klasach III-VII. Bawiąc się poznawaliśmy słówka takie jak dzięcioł, dzik czy sarna (która, ku zaskoczeniu wielu uczniów wcale nie jest samicą jelenia!). Omawialiśmy budowę drzewa oraz dzieliliśmy je na liściaste i iglaste. Tropiliśmy zwierzęta po śladach oraz poznawaliśmy drzewa po ich owocach i liściach.

National Comic Book Day

05.10.2021 18:42
        25 września w Stanach Zjednoczonych obchodzony był Narodowy Dzień Komiksów (National Comic Book Day). Wybraliśmy ten dzień do realizacji projektu o Nietypowych Świętach. Uczniowie klasy 3a przenieśli się w kolorowy świat opowieści obrazkowych, na chwilę zostali superbohaterami, usłyszeli historię komiksu, ciekawostki (wiedzieliście, że Hulk w oryginale miał być szary? ☺️), a na koniec stworzyli swoje własne strony z komiksu. Oczywiście wszystko w języku angielskim.

Słuchowisko "On the farm" / kl.VII

03.10.2021 20:09

Chcielibyśmy z dumą zaprezentować nasze autorskie słuchowisko w języku angielskim pt. „On the farm”. Uczniowie z klasy 7a i 7b pracowali w pocie czoła!

Bohaterowie, którzy mogą wydać się wam podejrzanie znajomi zabiorą was do odległej Australii. Zachęcamy do posłuchania wszystkich, którzy znają i lubią język angielski, którzy chcieliby poćwiczyć swoje umiejętności językowe oraz tych którzy mają szesnaście minut wolnego czasu... Usiądźcie więc wygodnie, zamknijcie oczy i przenieście się na chwilę na najmniejszy kontynet świata...

Słuchowisko powstało w ramach podsumowania zajęć z angielskiego związanych z dźwiękonaśladownictwem.

...końcowe przesłanie dedykujemy wszystkim uczniom

Lektorzy : Paulina 7b, Basia 7b, Maja Sz. 7b, Julia S. 7a, Martyna 7a, Olek 7a

Mark: Wiktor 7a

Angie: Kasia 7a

Śpiew: Kasia 7a

We własnej osobie: Kacper 7a, Wiktor 7a

Osoba odbierająca gości z lotniska: Bartek S. 7a

Udźwiękowienie, scenariusz, realizacja i montaż: Ewa Dudzińska

Projekt okładki: Wiktor 7a

Onomatopoeia

What a fabulous idea.

It makes my heart go

rappity-t-tap!

It makes my fingers go

snappity-snap!

It makes my toes go

Clappity-Clap!

Oh, that

Onomatopotia

what a fabulous idea.

Sounds so lovely when you tell it.

But goodness, try to spell it!

Karma Wilson

ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA: SŁUCHOWISKO

• eTwinning & postcards/ WRZESIEŃ

27.09.2021 16:16
        Pierwszym etapem naszej eTwinningowej działalności była wymiana korespondencji ze szkołą we Francji. Na zajęciach plastycznych, uczniowie klasy Va, wykonali pocztówki nawiązujące do tradycji i symboli naszego kraju. Na języku angielskim pocztówki zostały przez uczniów wypisane i zaadresowane. Uczniowie pisali o sobie, swoich zainteresowaniach, szkole, o tym po co uczą się języków obcych.
        ...a pocztówki z Francji już u nas są (dwa ostatnie zdjęcia). Doszły w tempie ekspresowym i jest ich mnóstwo. Uczniowie są zachwyceni 🇵🇱🇫🇷😃

24.09.2021 18:24
        Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001r. i jest obchodzony 26 września we wszystkich krajach europejskich. W ramach tego święta uczniowie z klasy 3b i 4a wywiesili 'International laundry' czyli nasze 'międzynarodowe pranie'. Klasa 3b stworzyła plakat z mieszkańcami różnych krajów (nie tylko europejskich) a klasa 6a wspólnymi siłami wykonała piękną mapę Europy. 💪🇪🇺