• English Corner

Healthy/ unhealthy czyli wiem, co jem !

13.03.2022 21:41
        Z zakupionych przez Radę Rodziców produktów skorzystali uczniowie klasy V uczący się właśnie porównywania oraz klasy III omawiający jedzenie:) Uczniowie wyciągali z magicznych pudełek produkty spożywcze, układali zdania, nazywali wylosowane rzeczy, określali czy są zdrowe, czy nie.

Projekt "My fridge" / klasa III

10.03.2022 21:21
        Uczniowie klasy III poznają słownictwo związane z jedzeniem 🍓🍍🥦🍞🧀🥗

Dzień Św. Patryka

07.03.2022 21:15

Ponadto, ogłaszamy konkurs dla klas 0-III na najpiękniejszy kapelusz Leprechauna (skrzata zamieszkującego Irlandię) ☘️☘️☘️
        Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kapelusza w formie przestrzennej.
        Kapelusz przynosimy nauczycielowi języka angielskiego do dnia 16.03.2022 (środa).
        Wystawa prac konkursowych odbędzie się na korytarzu na pierwszym piętrze w czwartek 17 marca 🙂 Uczniowie klas młodszych poprzez głosowanie wybiorą laureata konkursu.

Wyniki konkursu 'Lapbook o USA' oraz lekcje o Stanach w kl VII

01.03.2022 21:37
        Konkurs 'Lapbook o USA' rozstrzygnięty!
         Dziękujemy wszystkim za udział i piękne, pomysłowe prace ❤️

Miejsce I : Ewa M. z klasy 7a
        Miejsce II: Łucja W. z klasy 7c
        Miejsca III: Gabrysia W. (4a), Kacper T. (7a), Michał R.-S. (5a)

Gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia wystawy na drugim piętrze.

Mapa Stanów Zjednoczonych, którą także możemy zobaczyć, to wspólna praca klasy 7a i 7b w ramach zajęć z języka angielskiego poświęconym kulturze tego kraju. Uczniowie rozwiązywali także quizy, słuchali piosenki, układali puzzle, szukali ciekawostek oposzczególnych krajach. 🇺🇸🗽🌉

Lamibooks/ Food/ Klasa V

25.02.2022 17:33
        Tym razem własne karty pracy z zadaniami przygotowali uczniowie klasy Va. Wspólny 'lamibook', czyli książka gdzie wszystko jest zalaminowane i odczepia się za pomocą rzepy, liczy aż 22 strony :) Uczniowie utrwalali w ten sposób zagadnienia związane z jedzeniem tj: rodzaje opakowań, czasowniki dotyczące gotowania, nazwy przyborów kuchennych, słówka związane z zamawianiem jedzenia i restauracją, rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, 'some' i 'any'.