• English Corner

Wielkanocne podchody/ kl. VI i VII

13.04.2022 21:18
        Na dzisiejszych zajęciach, uczniowie klas VIa i VIIa grali w wielkanocne podchody. Angielskie wskazówki były ukryte na terenie całej szkoły. Wszystkie zagadki zostały rozwiązane a zamiast jajek uczniowie znaleźli cukierki.

Słowniczek:
        riddles- zagadki
        clues- wskazówki
        a hint-podpowiedź
        to hide- ukryć
        to guess- zgadnąć
        Easter- Wielkanoc

Spektakl anglojęzyczny/ kl. VII-VIII

10.04.2022 13:53
        Razem z kilkoma uczniami z klas VII i VIII wybraliśmy się wczoraj na anglojęzyczny spektakl "Pułapka na Myszy" Agathy Christie w wykonaniu studenckiej grupy teatralnej “The Cheerful Hamlets”. W trakcie przerwy sami próbowaliśmy rozwiązać zagadkę kryminalną i nikomu z nas się to niestety nie udało. Zakończenia oczywiście nie zdradzamy:) #keepthesecret #themousetrap The Cheerful Hamlets

Three blind mice, three blind mice,
        See how they run, see how they run,
        They all ran after the farmer's wife,
        Who cut off their tails with a carving knife,
        Did you ever see such a thing in your life,
        As three blind mice?

Kamienie Warszawa

08.04.2022 13:38

Wielkanoc już tuż tuż… W tym roku zamiast chować pisanki postanowiliśmy schować kamienie:) Uczniowie z klas III-VII razem z nauczycielkami angielskiego ozdabiali kamienie, biorąc tym samym udział w zabawie miejskiej #kamieniewarszawa .

Na czym ona polega?

- Malujemy, ukrywamy swoje i szukamy innych kamyków.

- Wystarczy pomalować kamień akrylową farbą lub mazakami, oznaczyć go i ukryć dla innych.

- Na grupę FB kamyków możemy wrzucić zdjęcie i poinformować wszystkich gdzie w Warszawie można ich szukać.

- Jeśli jakiś kamyk wyjątkowo Ci się spodoba, możesz go zatrzymać.

- Możesz też podmienić znaleziony kamyk na inny- pomalowany przez Ciebie.

Nasze szkolne kamyki (84 sztuki) zostały dziś ukryte w Parku Moczydło. Zachęcamy do szukania i wrzucania zdjęć w komentarzach pod postem na FB szkolnym, kto co znalazł a twórców obrazków do chwalenia się, który kamyk jest ich:)

Jeśli podoba Wam się ten pomysł na wspólne spędzanie czasu z dziećmi, zachęcamy do dołączenia do grupy FB "Kamienie Warszawa" i kontynuowanie zabawy.

Masterchef Junior klasa IIb

07.04.2022 22:59
        Na zajęciach z angielskiego w klasie IIIb powoli podsumowujemy dział o jedzeniu. Z tej okazji  odbył się dziś mini konkurs kulinarny Masterchef. Uczniowie wzięli udział w czterech konkurencjach. Rozpoznawali nazwy dań oraz nazwy produktów spożywczych. Brali udział w zadaniu sportowo- językowym a w finale obierali ugotowane jajka :) Zwyciężyli ex aequo Iwo i Hania. Gratulujemy !

Konkurs 'Portret Królowej'

03.04.2022 20:48
        Już niebawem Królowa Elżbieta II skończy 96 lat. Z tej okazji zachęcamy uczniów kl. 4-8 do wzięcia udziału w konkursie szkolnym ⬇️⬇️⬇️
        *Brytyjska monarchini urodziła się w 21 kwietnia, ale oficjalne uroczystości z tej okazji organizowane są w czerwcu... bo królowa może wszystko, nawet podwójnie obchodzić swoje urodziny :) 👑👑👑