• English Corner

Dzień Gofra w IVa

25.03.2022 19:11
        🧇 25 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra. Choć tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii to znane i uwielbiane są na całym świecie. Uczniowie klasy 4a powtórzyli słownictwo związane z jedzeniem i gotowaniem, przygotowali krótki film z przepisem na gofry, a lekcję zakończyli słodką ucztą 🧇

Our pets/ kl. IVa

23.03.2022 17:43
        Kolejny rok i kolejny plakat-zagadka:) Czwartoklasiści podsumowali dział związany ze zwierzętami. Przynieśli zdjęcia i opisali swoje zwierzaki w języku angielskim. Kto ma w domu pająka, czyj piesek wabi się Zara a czyj Luna? Odepnij imię właściciela na dole plakatu i spróbuj zgadnąć (sala 213)  :)

eTwinning Wspólne video/ marzec

22.03.2022 18:44
        Kolejny etap współpracy eTwinningowej za nami. Tym razem zadanie piątoklasistów polegało na wymówieniu przesłanych nam francuskich zwrotów i słówek. Oczywiście nie zostaliśmy dłużni naszym zagranicznym przyjaciołom i wybraliśmy im do przeczytania same trudne wyrażenia :) Na koniec połączyliśmy nasze filmy i stworzyliśmy wspólne video.

Dzień Św. Patryka

19.03.2022 01:15
        17 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Św. Patryka. Nauczycielki języka angielskiego oraz religii wspólnymi siłami pokolorowały ten dzień na zielono.
        Na szkolnym kiermaszu zebraliśmy łącznie 347zł! Serdecznie dziękujemy za zakupy. Nie udałoby się to, gdyby nie przepyszne wypieki od naszych uczniów i nauczycieli. Dziękujemy Łucji z 7c za własnoręcznie robione lizaki i markizy, Lenie z 6c za babeczki, Amelce z 6c za pyszną galaretkę, Pani Ewie Biskupek za przygotowanie ciasteczek koniczynek, Pani Karolinie za pyszne kolorowe babeczki, Pani Ewie Dudzińskiej za podrzucenie nam zielonych napojów i łakoci.
        W tym dniu odbyło się także głosowanie w konkursie klas 0-III na kapelusz Leprechauna. Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców:
        Miejsce I : Nikodem z kl 3b (kapelusz nr 4)
        Miejsce II: Filip z kl 1a (kapelusz nr 2)
        Miejsce III: Marysia z kl 3a (kapelusz nr 3 )
        Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!
        Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Jest i fotobudka i przebrania, gry i quizy związane z tym irlandzkim świętem, są ukryte po całej szkole skrzaty, za znalezienie których czekała słodka nagroda.

Konkurs z Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas 7-8

16.03.2022 20:25
        Szkolny konkurs "Jeden z dziesięciu" a właściwie "Jeden z czternastu" dla klas VII-VIII już za nami:) Cóż to były za emocje....
        Padło ponad 100 pytań związanych z krajami anglojęzycznymi. Zwyciężczynią teleturnieju została Kasia z klasy 7a, miejsce drugie zajęła Basia z 7b a miejsce trzecie Maciej z 7b.
        Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!