• English Corner

Wirtualny spacer po szkole- Francja

31.05.2022 15:35
        Film specjalnie dla nas od naszych eTwinningowych partnerów:) Możemy zobaczyć jak wygląda Collège Louis Pergaud w Châtel Sur Moselle we Francji.

Portret Królowej- wyniki

09.05.2022 16:13
        Konkurs "Portret Królowej" rozstrzygnięty 🙂
        Wybór spośród 31 prac był niezwykle ciężki i najchętniej nagrodzilibyśmy wszystkich.
        ✅ Każdy uczestnik otrzymał pozytywną ocenę z angielskiego, plastyki oraz dodatnie punkty z zachowania.
        ✅ Zdjęcia wszystkich prac zostaną wysłane do Pałacu Buckingham w Londynie aby sama królowa mogła zobaczyć Wasze piękne dzieła.
        ✅ Pod koniec miesiąca autorzy będą mogli zabrać swoje prace do domu, zachęcamy jednak do pozostawienia ich w szkole jeszcze przez jakiś czas. Planujemy oprawić je w ramy i zawiesić na dłużej w sali 214.
        W wyborze kilku prac, które zostaną nagrodzone upominkami i dyplomami pomogli nam uczniowie. W drodze głosowania, wyłoniliśmy dwa pierwsze, dwa drugie i jedno trzecie miejsce. Dodatkowo, anglistki przyznały trzy wyróżnienia.

Miejsca pierwsze:
        Gabrysia z klasy IVa, praca nr 7
        Hania W. z klasy Va, praca nr 4

Miejsca drugie:
        Amelia z klasy VIa, praca nr 14
        Ania H. z klasy IVa, praca nr 2

Miejsce trzecie:
        Julia z klasy VIIa, praca nr 27

Wyróżnienia:
        Łucja z klasy VIIc praca nr 1
        Hania B. z klasy IVa praca nr 9
        Jagoda z klasy IVa praca nr 19

Serdecznie gratulujemy 🙂

Wymiana kartek wielkanocnych/ IIIa

26.04.2022 21:45
        Klasa 3a wzięła udział w akcji wymiany kartek wielkanocnych ze Szkołą Podstawową nr 1 w Białobrzegach. Na początku kwietnia uczniowie napisali życzenia wielkanocne w języku angielskim, a następnie stworzyli kartki według własnych pomysłów. Ich dzieła zostały wysłane pocztą, a do nas dotarły piękne kartki od uczniów szkoły w Białobrzegach. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę ☀️🌷🐥

Urodziny Królowej i lekcje o Londynie

24.04.2022 22:50
        Czy wiedzieliście, że w pałacu Buckingham jest ponad 70 łazienek i prawie 200 sypialni? :)
        Uczniowie klas trzecich i czwartych poznawali Londyn, świętowali urodziny królowej, rozwiązywali zagadki oraz utrwalali słownictwo związane ze stolicą Anglii.

eTwinning & Virtual Walk/ KWIECIEŃ

21.04.2022 22:05
        Kolejny etap współpracy eTwinningowej za nami 💪 Piątoklasiści zaprosili naszych przyjaciół z Francji na wirtualny spacer po szkole. W drugiej części filmu odpowiadamy na pytania zadane nam wcześniej przez naszych eTwinningowych partnerów. Czekamy z niecierpliwością na film pokazujący nam jak wygląda Collège Louis Pergaud w Châtel Sur Moselle 🙂
        Od dłuższego już czasu funkcjonujemy w świecie obostrzeń i zmienionych zasad sanitarno-epidemiologicznych. Tym samym, wiele osób nie miało okazji zobaczyć jak wygląda nasza szkoła "od środka". Proszę usiąść wygodnie... zapraszamy wszystkich na wirtualną wycieczkę:)