• English Corner

Wyniki Olimpus- sesja jesienna

16.01.2023 20:00
        Ogromne gratulacje dla Jagody z klasy Va, która zajęła 9 miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Olimpus 2022/23 (sesja jesienna) i tym samym zdobyła dyplom laureata .

anglistki:)

Konkurs piosenki i poezji angielskiej

11.12.2022 14:27
        Zapraszamy wszystkich uczniów z klas 4-8 do udziału w międzyszkolnym konkursie językowym!

Etap I:
        do 06.01.2023 przynieś swojej anglistce nagranie VIDEO (pendrive) prezentujące wykonaną przez Ciebie piosenkę lub/i wiersz w języku angielskim. Możesz wziąć udział w obu osobnych kategoriach: PIOSENKA i WIERSZ

Etap II:
        Komisja składająca się z Waszych trzech anglistek wybierze 4 nagrania (2 piosenki i 2 wiersze). Wyróżnione osoby przechodzą do drugiego etapu międzyszkolnego a ich nagrania przesłane do organizatorów konkursu -  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.

18.01.23 rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników.
        Zwycięzcy zdobywają dyplomy laureatów oraz nagrody.

* Wszystkie przekazane nam wystąpienia nagradzamy ocenami celującymi z języka angielskiego.
        *  Rodzice/opiekunowie uczniów, którzy zakwalifikują się do II etapu będą proszeni o wypełnienie osobnej zgody RODO w formie papierowej.

Co jest brane pod uwagę przy ocenianiu nagrań:

Wiersz:

poprawność w posługiwaniu się językiem obcym
        interpretacja utworu
        dykcja
        stopień trudności wykonywanych utworów
        rekwizyty, strój

Piosenka:

poprawność w posługiwaniu się językiem obcym
        walory muzyczne
        choreografię, strój i oryginalność opracowania scenicznego utworu
        stopień trudności wykonywanych utworów
        ogólne wrażenie artystyczne

Kalendarz Adwentowy /25 days of kindness

06.12.2022 22:24
        Angielski kalendarz adwentowy już gotowy. Zapraszamy na drugie piętro:) Zachęcamy do wykonania wszystkich 24 dobrych uczynków:)

Thanksgiving Day

25.11.2022 16:37
        Na języku angielskim klasy 4-6 rozmawiały o wczorajszym Święcie Dziękczynienia obchodzonym w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie mówili za co są w życiu wdzięczni, poznali historię omawianego święta, pojawiło się nowe słownictwo, piosenki, quizy z kodami QR, gry i zadania językowe. Uczniowie klasy 5a mieli także okazję spróbować tradycyjnej tarty dyniowej (pumpkin pie) przygotowanej przez mamę Hani i mamę Jagody:)
        Happy Thanksgiving!

Día de los Muertos

28.10.2022 18:44
        Zapraszamy do relacji z kolorowych, klimatycznych i wypełnionych meksykańską kulturą obchodów Dnia Zmarłych - Día de los Muertos.

Dia de Muertos oryginalnie wywodzi się jeszcze z wierzeń prekolumbijskich, liczących nawet trzy tysiące lat i jest najstarszym religijnym świętem Meksyku. W dniach 1 oraz 2 listopada organizowany jest tam wyjątkowy festiwal dla wszystkich zmarłych.

Święto zostało wpisane na listę Arcydzieł Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 2003 roku.

W ramach promowania różnorodności i poznawania nowych kultur, zwyczaje pogrzebowe w różnych krajach (w tym Meksyku), były omawiane zarówno na lekcjach języka angielskiego, polskiego, hiszpańskiego, geografii oraz zajęciach plastycznych.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe:)