• Eko z Twoją Wolą

Piłki Za Puszki

27.10.2020 15:12
        Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Piłki Za Puszki".

Główną ideą projektu jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa: sportu i ochrony zasobów naturalnych. Aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie społeczne każdego aktywnego obywatela, a recykling oszczędza zasoby naturalne, jak również przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji. Obie idee są myślą przewodnią projektu “Piłki za puszki”.

Tusz do paki

27.10.2020 15:07
        Nasza szkoła z dumą bierze udział w akcji  "Tusz Do Paki "

Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk.  Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

Sprzątanie Świata

27.10.2020 14:57

Razem z Fundacją Nasza Ziemia klasy V A, VI A i VII A pod opieką wychowawców uczestniczyły w sprzątaniu świata. Przed wyjściem ze szkoły odbył się krótki wykład o poprawnym segregowaniu śmieci i ochronie środowiska. Uczniowie otrzymali rękawiczki i worki na śmieci. Następnie sprzątaliśmy okolice pobliskich zabudowań oraz Lasek na Kole. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wykonanej pracy jak również mieszkańcy okolicy, których spotkaliśmy na swojej drodze.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

27.10.2020 14:56
        4 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odbyła się w klasie 2a nietypowa lekcja. Gościem na zajeciach był pies rasy labrador ze swoją właścicielką. Dzieci zapoznały się z tym łagodnym, dobrze wychowanym psem. Miały okazję posłuchać kilka ciekawostek na jego temat oraz zobaczyć jak reaguje na komendy. Zajęcia bardzo się podobały i sprawiły uczniom wiele radości. Uczniowie 2a kochają zwierzęta i potrafią o nie dbać, dlatego w swojej sali założyli nawet hodowlę patyczaków.

Zbiórka dla schroniska w Celestynowie!

27.10.2020 15:20

W związku z nadchodzącą jesienią, schronisko w Celestynowie zmaga się z problemami w opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Stosowne prośby zaowocowały konkretnymi działaniami ze strony dzielnicy Wola. Od 15 października trwa wolska zbiórka potrzebnych produktów dla zwierząt. Nasza szkoła również postanowiła pomóc w potrzebie. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do przyłączenia się do akcji.

Najbardziej potrzebne są:

-karmy dla zwierząt ( sucha i mokra o wysokiej zawartości mięsa)

-obroże, smycze, szelki

żwirek dla kotów

-podkłady higieniczne

Zbiórka trwa do 15 listopada!

Wolontariat SP 148