• Eko z Twoją Wolą

Dzień Ziemi w kl. IIa

10.05.2021 22:06

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych drugoklasistów. W kwietniu uczniowie pisali swoje wiersze związane z Dniem Ziemi, rozmawiali o ekologii i dbaniu o planetę.

Eko styczeń, eko luty

17.03.2021 18:53
        W styczniu i w lutym uczniowie naszej szkoły poznawali zarówno kolejne zasady zakupów ekologicznych, jak i życia w duchu zasad "eco". Dzieci zostały zachęcone do tego, aby w trosce o naszą planetę, wspólnie z rodzicami, samochody i autobusy częściej zamieniali na rower lub spacer. Młodsi uczniowie zaśpiewali piosenkę, zatańczyli mini-układ choreograficzny, stworzyli rowery z drucików kreatywnych. Starsi uczniowie naszej szkoły, aby być klientami eko, ale w swoim, niepowtarzalnym stylu - ozdabiali torby wielorazowego użytku za pomocą haftu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu! Do zobaczenia!

VIDEO:
        eko_dance.mp4
        eko_song(1).mp4

Ekologiczny dom

22.12.2020 12:38
        Czas świątecznych przygotowań również może być świetną okazją do wdrożenia w życie ekologicznej wiedzy. Wszelkie ozdoby wcale nie muszą być kupowanymi, gotowymi, plastikowymi figurkami, ale mogą być zrobione własnoręcznie z tego, co uznalibyśmy za odpad lub wykonane z naturalnych elementów. Uczniowie naszej szkoły przygotowali stroiki, bałwanki, ozdoby na choinkę, pierniczki, co uczyniło ich domy prawdziwie ekologicznymi! Gratulujemy dzieciom kreatywnego myślenia i fantastycznej postawy w trosce o naszą planetę! Prace zamieszczone w fotorelacji poniżej. Do zobaczenia!

VIDEO: eko_ozdoby_choinkowe-5(1).mp4

Ekologiczny konsument

04.12.2020 10:08
        Listopad już za nami, a upłynął on nam pod hasłem ekologicznego konsumenta. Pierwszoklasiści i drugoklasiści stworzyli prezentację, która opisuje ekologicznego konsumenta - jego zasady i wybory. Zachęcamy serdecznie do obejrzenia i wysłuchania! Wspólnie zadbajmy o naszą planetę! Oprócz tego, jeden z naszych uczniów pokusił się o nagranie swoich ekologicznych zakupów i przygotowań do nich. Inni pamiętali, aby zrobić listę na zakupy, i aby zabrać ze sobą torbę wielorazowego użytku. Niektórzy nawet pięknie je ozdabiali! Tak samo jak nasi najmłodsi uczniowie z zeróweczki, którzy stworzyli na ekologicznych torbach cudowne rysunki. Obiecali, że już zawsze będą je zabierać na zakupy! Fotorelacja i video do obejrzenia poniżej. Do zobaczenia!

eko(1).mp4

Wawek_Eko_Zakupy.mp4

Dzień Natury

04.11.2020 14:53
        Październik upłynął nam pod hasłem „Dzień Natury”. Z racji tego, iż cała tematyka programu pt. „Eco z Twoją Wolą” opiera się na zagadnieniach z zakresu ochrony naszej planety, najmłodsi uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od zaznajomienia się z planetą Ziemia oraz jej bioróżnorodnością. Ukoronowaniem była wspólna recytacja wierszyka w ubiorze inspirowanym kolorami z globusa. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili również pobliski park w poszukiwaniu jesieni, eksplorowaniu pożółkłych liści i drzew za pomocą lupy oraz rozegraniu meczu piłki nożnej na świeżym powietrzu. Jesień przyniosła nam również ogrom fantastycznego materiału przyrodniczego do stworzenia prac plastycznych, co zaowocowało przepięknymi jesiennymi jeżami stworzonymi za pomocą techniki frotażu. Fotorelacja oraz film wideo z dotychczasowych działań znajduje się poniżej. Do zobaczenia!