Klasa 4 pożegnała rok szkolny warsztatami kulinarnymi w Pracownia na Kole. Nic tak nie smakuje, jak własnoręcznie przygotowane smakołyki
Tym razem gofry z bitą śmietaną i owocami
Pycha!!
Klasa 4 pożegnała rok szkolny warsztatami kulinarnymi w Pracownia na Kole. Nic tak nie smakuje, jak własnoręcznie przygotowane smakołyki
Tym razem gofry z bitą śmietaną i owocami
Pycha!!
14 czerwca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 136 grupa „Motylków” i grupa „Zajączków”. Dzieci odwiedziły pracownię chemiczną, w której miały możliwość samodzielnie wykonać domowe żelki oraz ich skosztować. Przedszkolaki wzięli również udział w zajęciach sportowych. Nie zabrakło biegania, skakania, pokonywania torów przeszkód. Mimo intensywnego wysiłku uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy!
Poniżej znajdą Państwo materiały dotyczące otwieranego Centrum Edukacji i Rozwoju, który powstał przy współpracy m.st. Warszawy, Unicef i Alior Banku. Data otwarcia: wtorek, 14 czerwca o godz. 11:00.
Centrum Edukacji i Rozwoju będzie miejscem dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów z Ukrainy, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.
To właśnie efekt połączenia nauki języka polskiego i geografii. Nauczycielki oddziałów przygotowawczych, wspólnie zorganizowały wycieczkę dla naszych ukraińskich uczniów do Centrum Nauki Kopernik.
Pozdrawiamy znad Wisły!
Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie,
uprzejmie informujemy o możliwości ubiegania się o stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II. Miejskie stypendia to comiesięczne, konkretne wsparcie dla uczniów i studentów, wynoszące od 200 do nawet 1500 zł.
Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:
– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,
– uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),
– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.
Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.
Rekrutacja dla studentów (w tym tegorocznych maturzystów) prowadzona będzie od 1 września do 10 października.
Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium!
Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/
Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.
Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl
Link do informacji na Facebooku: https://link.freshmail.mx/c/5jwjbshylb/u4hsicbecq
List Prezydenta m.st Warszawy List_Prezydent_m_st_Warszawy.pdf
Za nami ostatnie warsztaty w Pracowni u Hugona. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak można ją wspierać w codziennych czynnościach oraz jak ważne jest używanie toreb wielokrotnego użytku, którymi możemy zastąpić torby foliowe. Każdy uczestnik warsztatów zaprojektował oraz pomalował lnianą torbę. Autorskie projekty ożywiły eko-torby, które mamy nadzieję będą nieodłącznym elementem zakupów!!!
Nie obyło się również bez drobnych upominków za systematyczne i aktywne uczestnictwo w warsztatach. Dzieci z radością i uśmiechem zakończyły I cykl zajęć. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!
Czy konstytucja jest nam potrzebna? Co daje nam jej znajomość? Jak zostać prawnikiem? Jakie zawody prawnicze można wykonywać w naszym kraju? Jak przebiega rozprawa sądowa? Na te i wiele innych pytań odpowiadali goście 9 edycji Tygodnia Konstytucyjnego: adwokat Leszek Kieliszewski, aplikant adwokacki Jan Komosa oraz radca prawny Małgorzata Wójcik.
Organizatorem Tygodnia Konstytucyjnego jest Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Między 30 maja a 4 czerwca adwokaci, sędziowie, prokuratorzy, radcy prawni, notariusze, komornicy, doradcy podatkowi przyszli do szkół w całej Polsce, aby porozmawiać z młodzieżą o Konstytucji i uświadomić, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na nasze życie.
Spotkania wzbudziły zainteresowanie wśród uczniów i pobudziły chęć kształcenia się w tym kierunku. Kto wie, być może za kilka lat ktoś spośród naszych uczniów powiększy grono palestry?
Czas na nowe Karty Ucznia
Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!
Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską 30 września 2022 roku.
Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?
Można to zrobić na kilka sposobów:
1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń.
Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Link dedykowany wyłącznie dla uczniów naszej placówki to: https://kartaucznia.ztm.waw.pl/3a89f5bd
Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.
Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.
2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole
Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.
3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM
Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.
Wnioski należy składać do 31 maja!
O Karcie Ucznia:
Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.
Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty”.
WNIOSEK O WYDANIE Spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej
Wniosek-o-wydanie-Spersonalizowanej-Warszawskiej-Karty-Miejskiej-SWKM.pdf
Poniżej znajdą Państwo Pismo Zarządu Transportu Miejskiego (wraz z nowym wnioskiem o wydanie Spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej) dotyczące darmowych przejazdów na podstawie Karty Ucznia DLA OBYWATELI UKRAINY:
scan_pisma_karty_ucznia_z_numerem_PESEL.pdf
Zalacznik_nr_1-01.06.2022_-_wniosek.docx
Kochani uczniowie 💖
W dniu Waszego święta, chcemy Wam serdecznie podziękować za to, że jesteście z nami i możemy Was uczyć, poznawać, wspierać. My również uczymy się od Was! Jak sie cieszyć, wzruszać, śmiać na cały głos i nie poddawać, gdy robi się trudno. Dziękujemy za Waszą obecność 💖 i jako nauczyciele życzymy oczywiście mądrości szkolnej i życiowej, radości, wzruszeń i wytrwałości w spełnianiu swoich marzeń.
Dzisiejszy Dzień Dziecka, spędziliśmy wspólnie na jedzeniu, graniu w siatkówkę, czytaniu, tańczeniu, malowaniu, relaksie i zabawie. Sami zobaczcie 🙂
W dniu 16-17 maja w szkole odbyły się warsztaty biologiczno - chemiczne. Do szkoły w tych dniach przyjechali pracownicy z BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie.
W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas IV - VIII.
Tematy warsztatów:
Zobacz DNA
Prysły zmysły
Eksperyment naukowy, to nie takie trudne!
Łowcy mikrobów
Zajęcia miały na celu rozbudzić w uczestnikach chęć eksperymentowania, przybliżyć sposób prawidłowego projektowania eksperymentów oraz udowodnić, że każdy może samodzielnie zaplanować eksperyment.
Opis jednego z warsztatów - Zobacz DNA
Celem warsztatu było poznanie i porównanie metod izolacji DNA z tego, co jemy (pomarańcze) oraz własnego DNA. Uczniowie własnoręcznie przeprowadzili oba eksperymenty. W trakcie doświadczenia uczestnicy warsztatów wykorzystali techniki powszechnie stosowane w badaniach naukowych. Praktyczna część zajęć uzupełniana była krótkimi wykładami, które objaśniały istotę stosowanych metod oraz przybliżyły wybrane zagadnienia związane z przeprowadzanym ćwiczeniem, takie jak: budowa i funkcja DNA, zmienność genetyczna, jej źródła i znaczenie oraz zastosowanie analizy zmienności genetycznej w kryminalistyce, badaniach naukowych, diagnostyce medycznej i innych dziedzinach.
Akcja „Wspólne Warszawskie Lato” organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF. „Wspólne Warszawskie Lato” jest częścią akcji "Lato w Mieście 2022", to akcja dla dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. i mieszkających obecnie na terenie Warszawy.
31 maja 2022 r. ruszają zapisy do akcji i trwać będą do 8 czerwca 2022 r.
Rodzice dzieci (którzy nie będą brali udziału w elektronicznych zapisach) składają kartę w sekretariacie szkoły, która musi być wypełniona w języku polskim (karta w języku ukraińskim stanowi jedynie pomoc w wypełnieniu).
Logowanie elektroniczne znajduje się pod adresem: https://liblink.pl/wCDNng1e0L
Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz dokumenty z najważniejszymi informacjami o akcji.
Serdecznie dziękujemy https://refugeesoccer.org/ za piękną niespodziankę i przekazanie na rzecz szkoły piłek dla naszych uczniów. Pan Adam Miles (założyciel Refugee Soccer) przyjechał ze Stanów i odwiedził nas w drodze na Ukrainę. Wszystko w ramach wsparcia uczniów z Ukrainy i docenienia naszych działań na tym polu. Piłki, które otrzymalismy ...uwaga... są podpisane przez gwiazdy amerykańskiej piłki nożnej :)) Te, które trafiły do nas podpisane są przez: Abby Wambach, Amy Rodriguez, Kelley O'Hara oraz dwie przez Real Salt Lake . Sponsorem piłek jest Utah Soccer Alliance
Za nami kolejne warsztaty w Pracowni u Hugona (19.05.2022). Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych "Biżuteria dla mam". Na początku wysłuchaliśmy wiersza o mamie, potem dzieci opowiadały kim jest mama i za co ją kochają. Były piękne odpowiedzi... Za przytulanie, bajkę na dobranoc, za pocieszanie, za buziaki, pyszne lody i gofry W podziękowaniu za to wszystko, dzieci wykonały dla swoich mam przepiękne filcowe bransoletki z kryształkami oraz koralikowe naszyjniki z własnoręcznie ozdobionym wisiorkiem dziękujemy za wspaniałą atmosferę i zapraszamy za tydzień
12 maja odbyła się kolejna edycja „Pracowni Hugona”. Młodzi uczestnicy brali udział w warsztatach „Mała drama”. Poznawaliśmy techniki pracy aktora, od rozgrzania ciała i buzi, po rekwizyty i wcielanie się w postaci. Głównym naszym narzędziem stała się wyobraźnia, najlepszy rekwizyt ze wszystkich!
Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy za tydzień na warsztaty z robienia biżuterii dla mam
Wiosenna wycieczka klubu Włóczykija nad Wisłę. Ale się działo! Zabawa, troszkę historii wspaniale towarzystwo Zrobiliśmy ponad 18000 kroków i za to medal dla uczestników
W związku z zapoznawaniem uczniów z różnymi religiami świata, w ramach lekcji religii, klasa 7a uczestniczyła w zajęciach muzeum Polin „Kultura judaizmu”. Wspólnie mogliśmy zagrać w drejdle, zobaczyć zwoje Tory, a także zwiedzić muzeum! Zachwyciło nas ogromem przestrzeni, różnorodnością materiałów i ekspozycji.
Korzystając z przepięknej wtorkowej pogody, zdecydowaliśmy się na polsko-ukraińską integrację na świeżym powietrzu.
Pokazaliśmy naszym nowym uczniom przepiękny park Szymańskiego, gdzie urządziliśmy piknik, wspólnie graliśmy w piłkę, śpiewaliśmy piosenki i oczywiście chlapaliśmy się w fontannie wszystko to najlepiej robić razem
Projekt samorządu uczniowskiego Pozarządownik, który realizowaliśmy przy współpracy z Fundacja Pole Dialogu dobiegł końca!
Ostatnim elementem projektu było wybranie organizacji pozarządowej, którą zaprosiliśmy na warsztaty.
Wybór padł na fundację Demagog. We wtorek Pan Marcin z fundacji, przeprowadził warsztaty na temat Fake Newsów.
Dowiedzieliśmy się czym są fake newsy, jak je rozpoznawać, na to zwrócić uwagę przy oglądaniu wiadomości i informacji.
Bardzo dziękujemy za wspaniale warsztaty!
Wczoraj odwiedzili nas goście zza oceanu. American National Public Radio NPR oraz organizacja International Rescue Committee którzy przyjechali ze Stanów Zjednoczonych do Polski, aby nagrać reportaż o edukacji uchodźców wojennych z Ukrainy. Do wypowiedzi zaprosili naszą uczennice, Panią Pedagog i nauczycieli. Jak tylko materiał będzie gotowy, napewno damy Wam znać!
Powered by aSc EduPage